«Укргідроенерго» ввело в дослідну експлуатацію реконструйований другий гідроагрегат Київської ГАЕС

ПрАТ «Укргідроенерго» ввело в дослідну експлуатацію другий гідроагрегат Київської ГАЕС, який з червня 2018р був на реконструкції, в результаті якої компанія збільшила потужність агрегату з 41,5 до 46,8 МВт, коефіцієнт корисної дії з 92% до 95% та зменшила негативний вплив його роботи на навколишнє середовище.

Коментуючи запуск гідроагрегату, генеральний директор компанії Ігор Сирота також зазначив, що завдяки реконструкції строк експлуатації даного гідроагрегату був збільшений ще на 40 років.

«Укргідроенерго» приділяє значну увагу модернізації обладнання на гідроелектростанціях. Підвищенню ефективності їх роботи та безпеки, інвестуючи у технічне вдосконалення гідроагрегатів значні кошти, як власні, так і залучені», - сказав Сирота.

Кредиторами «Укргідроенерго» в загальному проекті другої черги реабілітації ГЕС та ГАЕС (строк виконання 2005-2024рр) виступають ЄБРР та Європейський інвестиційний банк. Керівник Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон, коментуючи введення в експлуатацію згаданого гідроагроагрегату, зазначив, що даний проект сприятиме зменшенню використання викопних видів палива, поліпшить експлуатаційну працездатність енергосистеми та допоможе рухатися у питанні синхронізації української енергосистеми з системою континентальної Європи.

За словами, генерального директора одного із ключових підрядників, харківського заводу «Турбоатом» Віктора Суботіна, проведена реконструкція дасть в результаті збільшення потужності гідроагрегату з 41,5 до 46,8 МВт, а також ріст ККД на 3% - до 95%.

Другий гідроагрегат Київської ГАЕС - обладнання українських заводів "Турбоатом" та "Електроважмаш"

Також гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота повідомив, що загальна сума кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ, які були залучені для реалізації другої черги реконструкції гідроагрегатів компанії (71 одиниця) становить €400 млн, проте компанії в результаті тендерних процедур вдалося зекономити біля €50 млн, таким чином, скоротивши обсяг кредитного навантаження.

За даними прес-центру «Укргідроенерго», у промислову експлуатацію даний гідроагрегат планується ввести на початку жовтня 2019р.

Довідка ExPro, Київська ГАЕС – перша збудована в країнах СНД гідроакумулююча електростанція. Вона розташована на правому березі Дніпра на відстані 2,5 км від Київської ГЕС. Верхній басейн, створений на висоті 70 м над рівнем Київького водосховища з корисним обсягом – 3,7 млн куб м. Глибина спрацювання верхньої водойми становить 6,7 м, нижнім водосховищем є Київське море. Станція має 6 гідроагрегатів.

12:29 / 16 липня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події