«Укргідроенерго» пропонує знизити мінімальну граничну ціну на балансуючу електроенергію

ПрАТ «Укргідроенерго» пропонує встановити нижню межу цінових обмежень на балансуючому ринку незалежно від цінових обмежень на ринку «на добу наперед», та знизити цей показник нижче сьогоднішнього значення 1741 грн/МВт-год, що дозволить компанії знизити вартість закупівлі електроенергії, яка використовується для роботи ГАЕС у насосному режимі відповідно до команд диспетчера НЕК «Укренерго», особливо у денний період доби.

Як повідомляє кореспондент ExPro, таку пропозицію під час Круглого столу: «Новий ринок електроенергії: проблеми та шляхи їх вирішення», організованому в рамках ХVII Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», висловив директор Департаменту з комерції «Укргідроенерго» Дмитро Олефір.

Price caps на балансуючому ринку прив’язані до price caps на ринку «на добу наперед». На думку фахівців «Укргідроенерго», це є критичним питанням тому, що вночі вартість балансуючої електроенергії на завантаження складає 1100 грн/МВт-год, в той час, як при розвантаженні вдень відповідно до команди диспетчера НЕК «Укренерго» нижче законтрактованого графіку, вартість закупівлі електричної енергії на балансуючому ринку складає 1741 грн/МВт-год.

«Верхню межу граничних цін на балансуючому ринку можливо залишити на тому самому рівні, а нижню межу необхідно повністю відв’язати від ринку «на добу наперед», і встановити нижче, ніж на ринку «на добу наперед», - сказав він.

Зниження нижньої межі на балансуючому ринку в денний період (з 08:00 до 23:00) нижче нижньої межі граничних цін на ринку «на добу наперед» дозволить припинити збитковість роботи на балансуючому ринку та при виконанні команд диспетчера НЕК «Укренерго» з операційної безпеки чи з грифом «аварійно». Робота ГАЕС в насосному режимі у денний період є непроектною, та, за словами Олефіра, є збитковою для компанії.

Як приклад, він навів ситуацію, що склалася 14 вересня та 5 листопада 2019р, та має стабільну тенденцію з початку роботи нового ринку.

«З 6:00 до 8:00 годину ранку ГЕС і ГАЕС завантажуються вище планового графіку, причому суттєво – майже на 1000 МВт, це означає, що електроенергія продається на балансуючому ринку по ціні 1100 грн/МВт-год. В той же час, вдень ГЕС (ГАЕС) «Укргідроенерго» розвантажують нижче законтрактованого графіку, а на вечірній максимум – взагалі розвантажили більше ніж на 1000 МВт. В цей період товариство вимушене купувати електроенергію на балансуючому ринку по ціні 1741 грн/МВт-год. Тобто, виконуючи команди диспетчера і здійснюючи балансування у ОЕС України, «Укргідроенерго» несе збитки на цьому сегменті ринку електроенергії», - зазначив Олефір.

Як повідомляв ExPro, з початком роботи нового ринку, для забезпечення цінової стабільності та уникнення цінових шоків, НКРЕКП запровадила цінові обмеження на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому та балансуючому ринку. Для РДН та ВДР були встановлені максимальні обмеження для позапікового періоду на рівні 959,12 грн/МВт-год, а для пікового – 2048,23 грн/МВт-год.

Для балансуючого ринку регулятор ввів наступні цінові обмеження для періоду з 08:00 до 23:00: мінімальне (нижня межа) має бути нижчим на 15%, ніж price cap для пікового періоду на РДН (2048,23*0,85=1741 грн/МВт-год), та максимальний – на 15% вище, ніж пікове обмеження на РДН (2048,23*1,15=2355,46 грн/МВт-год).

10:54 / 8 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події