Укргідроенерго пропонує перенести запуск нового ринку е/е на 1 жовтня через необхідність тестування системи

ПрАТ «Укргідроенерго» пропонує перенести дату запуску нового ринку електричної енергії з 1 липня на 1 жовтня 2019р через необхідність комплексного тестування системи.

Про це 15 квітня під час обговорення в комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу повідомив директор департаменту з комерції «Укргідроенерго» Олексій Нікітін.

«Треба переносити на короткий термін для того, щоб хоча б досягти 100% успіху в комплексному тестуванні системи, коли ми будемо певні, що все нормально працює. Не можна такими речами так ризикувати. Тому перенесення на короткий термін до 1 жовтня», - заявив він.

Крім цього Нікітін вказав на ряд не вирішених проблем, зокрема:

  • не прийняті всі документи, які забезпечують можливість запуску ринку допоміжних послуг;
  • не прийнятий порядок проведення електронних аукціонів з продажу е/е за двосторонніми договорами для державної генерації (на думку Нікітіна це може призвести до продажу 100% електроенергії виробленої державними енергогенеруючими підприємствами на ринку на добу наперед, що призведе до непередбачуваних коливань цін);
  • не має порядку, який визначає спосіб компенсації «зеленого» тарифу для альтернативної генерації;

Також Нікітін зазначив, що програмне забезпечення філії «Оператор ринку» ДП «Енергоринок» працює «більш-менш нормально», є лише декілька зауважень.

Як повідомляв ExPro, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що перенесення дати запуску нового ринку електроенергії, яким Україна запроваджує європейську конкурентну модель, є недоцільним, тому «Енергоатом» наполягає на вчасному запуску нової моделі.

Крім цього, прес-служба енергохолиднгу ДТЕК повідомила, що холдинг підтримує позицію щодо запуску нової моделі ринку електроенергії з 1 липня, як це передбачено нинішнім законодавством, свою позицію група аргументує високим ступенем готовності нормативної бази та інфраструктури.

Також свою думку висловив голова Ради ОРЕ, голова наглядової ради АТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Сагура, який пропонує перенести запуск нового ринку до 1 квітня 2020р.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

11:23 / 16 травня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події