«Укргідроенерго» планує охопити програмою аерації води весь каскад ГЕС на Дніпрі

ПрАТ «Укргідроенерго» планує встановити на Дніпровському каскаді ГЕС обладнання, яке дозволить збільшити концентрацію кисню (проводити аерацію) в придонній товщі води річки, що покращить умови для іхтіофауни та інших живих організмів. Про це 7 квітня повідомили в медіа-центрі компанії.

«Позитивний досвід аерації буде розповсюджено на всі ГЕС Дніпровського каскаду», - говориться в повідомленні.

Для цього компанія реконструює обладнання, що надалі дозволить здійснювати безперервну аерацію на всіх гідротурбінах. Таке впровадження дасть можливість вирішити багато проблем, серед яких покращення якості води у Дніпрі, корегування режиму роботи ГЕС після впровадження більш жорстких норм України та ЄС щодо стану води та режимів водокористування.

Як повідомляло агентство ExPro, 21 грудня 2019р в компанії «Укргідроенерго», посилаючись на Звіт з оцінки впливу (будівництва станції) на довкілля, зробили висновок, що спорудження додаткової гідроелектростанції біля існуючої греблі Каховського гідровузла – Каховської ГЕС-2 покращить кисневий режим ділянки Дніпра, яка прилягає до греблі, через подвійне коливання рівня води.

Довідка ExPro, аерація води передбачає встановлення компресорного обладнання для подачі стисненого повітря (під тиском 2 атмосфери) в глибинні шари води (глибина 4-10 м). Подачу повітря можна організувати як до проходження водного потоку через камеру турбіни, так і в ній та після її проходження. За результатами попередніх експериментів на Каховській ГЕС, концентрацію кисню завдяки заходам з аерації вдалося збільшити з 7,35 мг до 7,76 мг кисню в 1 літрі води.

18:15 / 7 квітня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події