«Укргазвидобування» збільшить межі спецдозволу Горобцівсько-Відрадненської нафтогазової ділянки

АТ «Укргазвидобування» планує розширити межі спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування вуглеводнів на Горобцівсько-Відрадненській нафтогазоносній ділянці. Про це повідомляється в реєстрі ОВД.

Оскільки за результатами оцінки запасів родовища виявилося, що площі балансових запасів вуглеводнів виходять за межі ділянки надр спеціального дозволу, це вимагає внесення змін у межі ділянки надр. Так як за законом України «Про нафту і газ» розміри ділянки нафтогазоносних надр, яка надається для видобування нафти і газу, повинні відповідати розміру родовища.

Передбачений плановою діяльністю, метод розробки зазначеної ділянки – на виснаження, режим – газовий. Роботи на ділянці надр буде здійснювати структурний підрозділ – філія ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». Під час розробки родовища планують пошук і розвідку нових покладів вуглеводнів, за допомогою буріння свердловин верстатом з дизельним приводом.

Процес підготовки видобутої мінеральної сировини здійснюється на установці комплексної підготовки газу (УКПГ), до якої підключено свердловини родовища. Зазначена УКПГ функціонує з метою розділення фракцій природного газу, рідких вуглеводнів (газовий конденсат), супутньопластової води та механічних домішок, які надходять зі свердловин родовища в змішаному вигляді.

Довідка ExPro:

Ділянка надр спеціального дозволу на користування надрами включає в себе Горобцівське, Відрадненське та Західно-Відрадненське газоконденсатні родовища.

Горобцівське газоконденсатне родовище (ГКР) відкрите в 1983р свердловиною №11, де з горизонту С-22 отримано промисловий приплив газу. Тут також встановлені поклади вуглеводнів нижньосерпуховського нафтогазоносного підкомплексу. Промислова газоносність приурочена до горизонтів С17 та С-22, а продуктивність пластів С-18 встановлена за даними ГДС.

Відрадненське ГКР відкрите в 1987р свердловиною №12 у нижньовізейських відкладах (продуктивний горизонт В-26). Згодом було оперативно прирощено запаси газу та конденсату по горизонту Д-2-4 (D3fm) пласту В-26е. Загалом на родовищі газоконденсатні поклади встановлені у різних пластах горизонту В-26 нижньовізейського під’ярусу (св. №№ 8, 12, 20, 26) та у горизонтах Д-2-4 фаменського ярусу девона (св. № 14, 10).

У 2013р при отриманні промислового припливу газу з горизонту В-14, свердловиною № 28-Відрадненська було відкрито Західно-Відрадненське газове родовище.

Всього в межах Горобцівсько-Відрадненської ділянки надр пробурено 14 пошукових та розвідувальних свердловин.

11:07 / 29 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події