«Укргазбанк» пропонує інвесторам у ВДЕ реструктуризацію кредитів: зменшення платежу, та подовження строку дії

АБ «Укргазбанк» (який профінансував 15% усіх проєктів «зеленої» енергетики України на 19,3 млрд грн) пропонує своїм клієнтам, які інвестували кредитні кошти у об'єкти генерації з відновлюваних джерел енергії та не мають доходів від інших видів діяльності, реструктуризацію боргу, за рахунок зменшення щомісячного платежу з одночасною пролонгацією дії договору.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ExPro, повідомив Олексій Савін, директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження «Укргазбанку».

Ми зараз розроблюємо нові фінансові моделі, завдяки яким аналізуємо, наскільки змінились строки окупності проєктів після «добровільної» реструктуризації «зеленого» тарифу (згідно 810-ІХ Закону), наскільки достатнім є наявний грошовий потік, щоб оплачувати OPEX-и (операційні витрати) та обслуговування кредиту. Таким чином, ми змінюємо перегляд умов кредитів з продовженням строку дії, завдяки чого, зменшуємо щомісячний платіж у відповідності до зміни за «зеленим» тарифом – тим самим за рахунок наших friendly-пропозицій зменшуючи кредитне навантаження на бізнес та стабілізуючи «бізнес-клімат» у галузі» - сказав Савін.

При цьому, директор профільного департаменту «Укргазбанку», пояснив більш детально, як банк розраховує можливі варіанти реструктуризації боргів:

Ми дивимось на скільки ми можемо лонгувати кредит і скільки при цьому буде щомісячний платіж з помісячною динамікою (з урахуванням сезонності) і вже в залежності, чи це проект СЕС чи ВЕС є додаткові умови реструктуризації щодо додатково платежу (оскільки найближчим часом генерація у СЕС буде мінімальна, а згідно нормативів НБУ оплата за відсотками має відбуватися щомісячно і змінювати ми можемо виключно графік погашення) і т.д.

А тому, за словами Савіна, фінансова модель погашення кредиту є досить гнучка та з великою кількістю параметрів (у тому числі з урахуванням можливих погодних коливань) - щоб подивитися більшість сценаріїв та максимально мінімізувати ризики як для Банку так і для клієнта.

Разом з тим, Савін зауважив, що наразі «Укргазбанк» займається реструктуризацією за всіма проектами банку, які отримують дохід виключно від «зеленого тарифу»:

Якщо, наприклад – це велика компанія, яка має додатковий дохід від іншого виду діяльності, їм не дуже обо'вязково отримувати реструктуризацію», - додав Савін.

Топ-менеджер «Украгазбанку» також пояснив, що до 1 серпня 2020р, коли з боку «Гарантованого покупця» були найнижчі виплати виробникам, діяла окрема програма для виробників з відновлюваних джерел енергії:

Оскільки ми розуміли, що вони дійсно не можуть оплачувати. Тому, ми їм надавали відсрочку по оплаті тіла та домовлялись щодо оплати по відсотках, ця програма діяла до жовтня місяця».

Як зазначив Савін, сьогодні банкіри бачать, що ДП «Гарантований покупець» почав сплачувати за електроенергію належними обсягами: «Як бачимо, серпень та вересень виплатили вже на 100%, та 50% від авансових платежів за жовтень, й ми чекаємо, що буде відбуватись з 25 листопада».

При цьому, він вважає, що поки не будуть внесені зміни до ПСО, можлива оплата від «Гарантованого покупця» з урахуванням коштів від НЕК «Укренерго», та з урахуванням його продажів на ринку «на добу наперед» та на ринку прямих договорів, підприємство буде отримувати десь 70-80% від необхідної йому суми (для подальших виплат виробникам е/е – ред): 

А тому, ми наразі дуже чекаємо інформації, щодо внесення до бюджету України на 2021р, того, що обіцяли згідно закону 810-X, а саме компенсації з бюджету не менше 20% прогнозної виробітки товарної продукції електричної енергії з ВДЕ на відповідний рік. Якщо ці кошти будуть надані, по нашим прогнозам «Гарантований покупець» навіть стає профіцитним», - додав директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження «Укргазбанку»

Підсумовуючи, Савін зауважив, що «Укргазбанк» планує фінансові моделі, з розрахунку тарифу на передачу у 2021 р на рівні 309 грн/МВт-год: «Це трошки нижче ніж ми планували, оскільки на грудень встановлено 312 грн/МВт-год. Отже і з цих фінансових моделей будемо планувати».

19:00 / 24 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події