«Укренерго» звернулося до НКРЕКП із запитом про сертифікацію в якості незалежного оператора системи передачі

НЕК «Укренерго» звернулося із запитом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про проведення сертифікації компанії як незалежного оператора системи передачі. Про це йдеться в листі до комісії від «Укренерго», який на своїй Facebook-сторінці опублікував член регулятора Олександр Формагей.

«Процес сертифікації оператора системи передачі розпочато. На все - строк до 30.10.2019р. Саме до цієї дати діє поточна ліцензія НЕКу», - прокоментував документ член регулятора.

За словами Формагея, такий короткий строк на проведення сертифікації є виклик, адже нормативний строк становить півроку з урахуванням отримання висновку від Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

«Сертифікацію повинен проводити Незалежний Регулятор, тому впевнені, що до 30.10.2019 року новий склад Верховної Ради України врегулює питання статусу та діяльності НКРЕКП, що виникло після рішення Конституційного Суду України», - додав Формагей.

Як повідомляв ExPro, 31 травня 2019р НКРЕКП внесла зміни до ліцензійних умов системного оператора НЕК «Укренерго» та дозволила компанії працювати в умовах нового ринку електроенергії (з 1 липня 2019р) за старою ліцензією до проходження процедури сертифікації.

Проходження процесу сертифікації є вимогою закону «Про ринок електроенергії». Таке рішення було прийняте на фоні затримки процесу сертифікації, який мав би завершитися до 1 липня 2019р.

18:21 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події