«Укренерго» завершило реконструкцію підстанції «Суми» 330 кВ

НЕК «Укренерго» завершила реконструкцію підстанції «Суми» 330 кВ із заміною обладнання на відкритих розподільчих пристроях класами напруги 330 і 110 кВ, загальна вартість проекту склала $13,9 млн.

Про це 15 вересня повідомив прес-центр компанії.

«Реконструкція ПС 330 кВ «Суми» виконувалась у межах Другого проєкту з передачі електроенергії (ППЕ-2) за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Вартість реалізації проєкту склала $13,9 млн. Генеральний підрядник – ТОВ «Азенко» (Азербайджан), який був визначений за результатами міжнародних конкурсних торгів», - йдеться у повідомленні.

За інформацією прес-центру, під час реконструкції підстанції «Суми» було замінено все обладнання відкритих розподільчих пристроїв 330 кВ та 110 кВ, встановлено нові елегазові вимикачі Siemens, трансформатори струму та напруги з елегазовою ізоляцією Trench Italia (Італія), роз’єднувачі з моторними приводами на головних та заземлювальних ножах з дистанційним керуванням від АВВ (Швеція).

Також повністю замінено ошинування на ВРУ 330 кВ та 110 кВ, що дозволило облаштувати додатково чотири нові резервні комірки для можливості приєднання нових ПЛ розподільчих мереж. Споруджено нову будівлю релейних панелей, де встановлені сучасні мікропроцесорні пристрої релейного захисту та протиаварійної автоматики. Замінені опорні конструкції та фундаменти, портали, кабелі (силові та контрольні) та кабельні споруди.

Підстанція 330 кВ «Суми» трансформаторною потужністю 481 МВА була введена в експлуатацію ще в 1961 році і потребувала заміни обладнання, яке вже відпрацювало свій ресурс і було технологічно застарілим.

«Реконструкція підстанції 330 кВ «Суми» значно підвищила надійність електропостачання промислових споживачів, зокрема, сумського КП «Міськводоканал» (м. Суми), АТ «Сумське машинобудівне НВО», ПАТ «Сумихімпром», ТОВ «Завод Центролит» тощо, та прилеглих населених пунктів, які отримують живлення від підстанції через лінії 110 кВ операторів систем розподілу.

Крім цього, реконструкція підстанції значно підвищує надійність роботи системи передачі на рівні магістральних мереж, адже ПС 330 кВ «Суми» є транзитною: через ПЛ 330 кВ вона має зв’язок з ПС 330 кВ «Суми-північна», ПС 330 кВ «Конотоп» та ПС 330 кВ «Залютине», здійснюючи передачу електроенергії з центрального та дніпровського регіонів у східний», - додали в прес-центрі.

11:23 / 15 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події