«Укренерго» закликає учасників ринку прискорити процедуру сертифікації обладнання для запуску ринку доппослуг

ДП «НЕК «Укренерго» закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та компанії-операторів електростанцій, які можуть надавати допоміжні послуги, прискорити підготовку нормативних документів та виконати процедури з сертифікації обладнання на предмет можливості надання допоміжних послуг, що дозволить запустити цей сегмент нового ринку електроенергії.

Таку заяву 11 липня під час прес-конференції про підсумки першої декади роботи нової моделі ринку зробив голова компанії Всеволод Ковальчук.

«Ми наполягаємо, звертаємося, зараз працюємо і з учасниками ринку, і з регулятором, щоб прискорити процедуру сертифікації і щоб ринок допоміжних послуг запрацював», - сказав він.

Ковальчук пояснив, що ринок допоміжних послуг не був вчасно (з 1 липня) запущений, так як документ, який регламентує перевірку та випробування обладнання електростанцій для надання допоміжних послуг, набув чинності лише 27 червня 2019р. Відповідно, за час, який залишався (3 дні), не можливо було впровадити даний сегмент в роботу.

Він також додав, що відсутність цього сегменту ринку призводить до того, що оператор енергосистеми не може замовити та оплатити постачальнику доппослуги її вартість, таким чином, постачальники не зацікавлені їх надавати у повному (необхідному для енергосистеми) розмірі, який має становити 1000 МВт резервної потужності на завантаження. Розмір резерву визначається потужністю найбільшої генеруючої установки (атомного енергоблоку ВВЕР-1000), яка аварійно може вийти з ладу і припинити генерацію електроенергії.

«Коли немає ринку допоміжних послуг ми не можемо їм (постачальникам послуг – ред.) замовити, щоб у нас завжди було 1000 МВт. Договору немає, сплатити ми за це не можемо і вони не готові надавати послуги, тому в резерві (протягом 1-10 липня – ред.) було стільки, скільки вони самі заявляли», - сказав він, додавши, що обсяги заявок на завантаження енергоблоків у різні періоди доби задовольняли в середньому лише 55% обсягу резервів, які були необхідні для балансування енергосистеми.

За даними Ковальчука, на сьогодні повністю готові надавати допоміжні послуги лише ГЕС та ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго» та Бурштинська ТЕС, яка належить ДТЕК.

«Ці два суб’єкти можуть протягом 8, максимум 9 тижнів вийти на повноцінне надання допоміжних послуг. Для всіх інших це може зайняти плюс 1-2 місяці для того, щоб вони могли внести певні зміни (мають бути канали зв’язку, мають бути трошки модернізовані системи управління станціями), але теоретично ми можемо вийти на 40-50% необхідних потужностей на ринку допоміжних послуг протягом 2-3 місяців і протягом півроку-дев’яти місяців вийти на 100% показник», - додав голова «Укренерго».

12:02 / 12 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події