«Укренерго» за минулий тиждень тричі обмежувала «зелену» генерацію – АСЕУ

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» за минулий тиждень тричі обмежувала виробництво електроенергії з вітрових та сонячних електростанцій, наразі виробники отримують штрафи за небаланси. 

Про це 6 квітня повідомив прес-центр Асоціація сонячної енергетики України.

«Масштабні обмеження роботи виробників «зеленої» електроенергії відбулися 30 березня 1 та 3 квітня 2021 року по всій території України. У зазначені дні ОСП - «Укренерго» та, відповідно, диспетчери ОСР надавали команди на розвантаження «зеленій» генерації», - йдеться у заяві асоціації.

При цьому, за даними «Укренерго», розвантаження об`єктів з ВДЕ віддавалися на величину від 243 МВт до 1415 МВт.

Як повідомляють в АСЕУ, станом на сьогодні, внаслідок обмежень, виробники електроенергії з ВДЕ можуть отримати збитки, адже до сих пір, жодна компанія не отримала передбаченої Законом компенсації за обмеження, що відбулись минулого року.

«Процес виплат компенсацій за обмеження відновлюваній генерації за минулий рік має бути розпочато якомога скоріше. Цей процес має відбуватись не в ручному режимі, а в автоматичному» - зазначив голова асоціації Артем Семенишин.

В асоціації наголосили, про ще одну не вирішену проблему спричинену примусовими обмеженнями генерації - виникнення небалансів (зміна графіка виробництва станцій у сторону зменшення – ред.), за які виробники наразі зобов'язані платити штрафи, через правову колізію в діючих нормативних актах НКРЕКП.

Як повідомляло агентство ExPro, «Укренерго» 11 березня вперше у поточному році застосувало диспетчерське обмеження генерації з відновлюваних джерел енергії сумарно на 400 МВт, через профіцит потужностей в енергосистемі, та зростання виробництва е/е з ВДЕ.

Другого квітня, АСЕУ звернулася до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, з проханням не застосовувати штрафні санкції для генерації з відновлюваних джерел енергії за небаланси, що спричинені виконанням диспетчерських команд на зменшення навантаження. Згідно з листом АСЕУ, виробники з ВДЕ несуть відповідальність за небаланси, хоче навіть не можуть їм запобігти, оскільки зобов’язані виконувати команди диспетчера оператора системи передачі.

14:15 / 6 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події