«Укренерго» встановило сучасний диспетчерський щит бельгійської компанії Barco в Західній енергосистемі

НЕК «Укренерго» в ході модернізації енергосистеми встановило перший інтерактивний диспетчерський щит у Львові («Західна енергосистема») виробництва компанії Barco (Бельгія).

Про це повідомляється на сайті компанії.

Диспетчери Західної енергосистеми розпочнуть його експлуатацію 18 березня 2019р.

Згідно повідомлення, щит діагоналлю 7,2 м складається з проекційних відеокубів виробництва бельгійської компанії Barco і об’єднаний з оперативно-інформаційним комплексом (ОІК) автоматизованої системи диспетчерського управління. Щит в інтерактивному багатовіконному режимі «24/7» передає інформацію про стан основного обладнання Західної енергосистеми, зокрема перетоки потужності по лініях електропередач, рівні напруг на об’єктах енергосистеми та навантаження енергоблоків на електростанціях.

«Черговий диспетчер має можливість оперативно та зручно виводити на будь-які блоки екрану необхідну інформацію — окремі енерговузли, графіки та схеми. Щит керується дубльованим відеосервером, з’єднаним з діючим ОІК», - йдеться в повідомленні компанії.

Крім цього зазначено, що наразі даний диспетчерський щит є найсучаснішим проектним рішенням серед енергосистем Укренерго, а подібними рішеннями користуються системні оператори європейських країн.

«Сьогодні триває масштабна модернізація української енергосистеми. І встановлення сучасного обладнання в Західній енергосистемі — один з прикладів. Ми тісно співпрацюємо з європейськими операторами передачі електроенергії, переймаємо найпрогресивніші ідеї та рішення, впроваджуємо їх в Україні. Модернізація — це обов’язкова складова інтеграції української електроенергетики до європейської. А це в свою чергу стане вагомим внеском Укренерго до загальної енергонезалежності України», — заявив голова наглядової ради «Укренерго» Шевкі Аджунер.

Також за словами головного диспетчера Віталія Зайченка, диспетчерський центр Західного регіону із використанням новітніх технологій вже зараз дозволяє відповідати високим стандартам ENTSO-E, а в подальшому такі проектні рішення будуть реалізовані і в інших диспетчерських центрах «Укренерго».

Проект було реалізовано в межах інвестиційної програми Західної ЕС 2018 року, а його вартість складає майже 17,5 млн грн.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


15:17 / 14 березня, 2019