«Укренерго» встановило сучасний диспетчерський щит бельгійської компанії Barco в Західній енергосистемі

НЕК «Укренерго» в ході модернізації енергосистеми встановило перший інтерактивний диспетчерський щит у Львові («Західна енергосистема») виробництва компанії Barco (Бельгія).

Про це повідомляється на сайті компанії.

Диспетчери Західної енергосистеми розпочнуть його експлуатацію 18 березня 2019р.

Згідно повідомлення, щит діагоналлю 7,2 м складається з проекційних відеокубів виробництва бельгійської компанії Barco і об’єднаний з оперативно-інформаційним комплексом (ОІК) автоматизованої системи диспетчерського управління. Щит в інтерактивному багатовіконному режимі «24/7» передає інформацію про стан основного обладнання Західної енергосистеми, зокрема перетоки потужності по лініях електропередач, рівні напруг на об’єктах енергосистеми та навантаження енергоблоків на електростанціях.

«Черговий диспетчер має можливість оперативно та зручно виводити на будь-які блоки екрану необхідну інформацію — окремі енерговузли, графіки та схеми. Щит керується дубльованим відеосервером, з’єднаним з діючим ОІК», - йдеться в повідомленні компанії.

Крім цього зазначено, що наразі даний диспетчерський щит є найсучаснішим проектним рішенням серед енергосистем Укренерго, а подібними рішеннями користуються системні оператори європейських країн.

«Сьогодні триває масштабна модернізація української енергосистеми. І встановлення сучасного обладнання в Західній енергосистемі — один з прикладів. Ми тісно співпрацюємо з європейськими операторами передачі електроенергії, переймаємо найпрогресивніші ідеї та рішення, впроваджуємо їх в Україні. Модернізація — це обов’язкова складова інтеграції української електроенергетики до європейської. А це в свою чергу стане вагомим внеском Укренерго до загальної енергонезалежності України», — заявив голова наглядової ради «Укренерго» Шевкі Аджунер.

Також за словами головного диспетчера Віталія Зайченка, диспетчерський центр Західного регіону із використанням новітніх технологій вже зараз дозволяє відповідати високим стандартам ENTSO-E, а в подальшому такі проектні рішення будуть реалізовані і в інших диспетчерських центрах «Укренерго».

Проект було реалізовано в межах інвестиційної програми Західної ЕС 2018 року, а його вартість складає майже 17,5 млн грн.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


15:17 / 14 березня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події