«Укренерго»: вчасна сертифікація та дії Росії – основні виклики для інтеграції в ENTSO-E

Проведення сертифікації системного оператора НЕК «Укренерго», що потребує змін в законодавство, та можливі дії Російської Федерації є основними викликами для успішної та вчасної інтеграції ОЕС України в систему європейських операторів енергосистем (ENTSO-E).

Про це 19 листопада повідомив член правління «Укренерго» Максим Юрков під час Першого українського сонячного ЕРС-форуму.

«Основним викликом на разі, ми вбачаємо, проблему із сертифікацією тому, що це питання затягнулося. Ми мали бути сертифікованими рік тому. Процес – надважливий, без сертифікації ми не зможемо отримати статус «спостерігача» в ENTSO-E, не зможемо нормально рухатися далі», - сказав він.

Юрков додав, що навіть, якщо «Укренерго» та енергосистема України буде готова технічно до сихронізації, процес інтеграції може бути призупинений через формальні причини.

«На разі йде дискусія на рівні парламенту про прийняття відповідних змін до законодавства», - прокоментував Юрков стан вирішення проблеми сертифікації. Ще одним викликом член правління «Укренерго» назвав можливі дії Росії, від мережі якої Україна повинна буде в майбутньому від’єднатися.

«Також виділяємо позицію російської сторони тому, що сусідня країна не надто бажає втратити такий важіль впливу на Україну як енергетика. У нас на разі існують технологічні перетоки з РФ та Білорусією. Наша міграція в бік Європи викликає занепокоєння з боку північного сусіда», - пояснив Юрков.

11:09 / 19 листопада 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події