«Укренерго» в травні 2020р буде вимушене застосувати обмеження для ВЕС і СЕС

Системний оператор НЕК «Укренерго» з огляду на швидкозростаючу кількість нових потужностей малопрогнозованої вітрової та сонячної генерації та недостатність маневрових потужностей в енергосистемі в кінці квітня - початку травня наступного року буде змушений застосовувати системні обмеження для ВЕС і СЕС в результаті чого, від 8% до 10% прогнозованого річного відпуску електроенергії цих станцій не буде прийнято в енергосистему.

Про це 7 листопада під час прес-конференції повідомив голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Біда буде набагато більшою починаючи з кінця квітня-початку травня… На травень наступного року встановлена потужність вітрових та сонячних електростанцій може наблизитися до 5,5-6 ГВт. Легко! У травні у сонячні дні, з нормальними вітровими характеристиками можна одномоментно в окремі години отримати до 80% від цієї встановленої потужності. Тобто 4,5-5 ГВт одночасно може бути в енергосистемі з коливаннями потужності протягом однієї години в розмірі 30%, таким чином, ми можемо отримати короткострокові небаланси в ту чи іншу сторону до 1,5 ГВт. Це буде мати дуже серйозний негативний вплив і нам в будь-якому разі доведеться вводити засоби обмеження видачі потужності», - сказав він.

За словами Ковальчука, розрахунки показують, що від 8% до 10% річного еквіваленту виробництва ВЕС та СЕС не буде прийнято мережею в разі цих обмежень.

Також голова «Укренерго» додав, що альтернативною обмежень ВДЕ може бути обмеження видачі потужностей атомних електростанцій, але останній захід має досить тривалий період застосування. «Їх (АЕС – ред.) не можна вивести на кілька годин, мова йде про тижні. Нам на тижні доведеться серйозно обмежувати видачу потужності «Енергоатому», як альтернативу обмеження на кілька годин сонячних і вітрових електростанцій», - пояснив керівник системного оператору.

 

11:55 / 8 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події