«Укренерго» в першій половині листопада обмежило імпорт е/е в ОЕС на 45%

НЕК «Укренерго» для забезпечення стабільної роботи енергосистеми України на фоні падіння споживання електроенергії, протягом 1-14 листопада обмежило обсяг імпорту з Росії та Білорусі в ОЕС України на 45% - до 179,9 млн кВт-год при планових обсягах 326,88 млн кВт-год. Про це 19 листопада повідомила прес-служба системного оператора.

«Протягом 1-14 листопада сумарно з Росії та Білорусі в ОЕС України імпортовано 179,965 млн кВт-год при планових комерційних поставках 326,88 млн кВт-год… Фактично плановий графік поставок був обмежений за весь період на 45%», - йдеться у повідомленні.

За даними «Укренерго», імпорт з Росії в зазначений період був обмежений на 40,6% - до 99,744 млн кВт-год (план 168 млн кВт-год), з Білорусі на 49,5% - до 80,221 млн кВт-год (план - 158,88 млн кВт-год).

Коригування планових поставок електроенергії передбачена діючими договорами щодо забезпечення паралельної роботи з суміжними операторами системи передачі і відбувається за два дні до планової поставки.

В «Укренерго» також додали, що обмеження імпорту є елементом комплексних заходів диспетчерського управління для забезпечення балансу виробництва і споживання електроенергії та операційної безпеки енергосистеми України. Такі кроки були вжиті на фоні значного падіння споживання в енергосистемі.

«В першій половині листопада корегування обсягів імпорту було викликане значним зниженням споживання електроенергії через аномально теплу погоду. Зокрема в пікові години нічного мінімуму та вечірнього максимуму обсяги споживання були меншими на 2,5 тис МВт в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року», - повідомили в «Укренерго».

Як повідомляв ExPro, імпорт е/е з РФ на ринок «на добу наперед» (РДН) був дозволений згідно із законом «Про ринок електроенергії» до цієї правки і фактично міг здійснюватися з 1 липня, але не здійснювався. Перші комерційні поставки електроенергії з Росії в ОЕС України почалися з початку жовтня.

6 листопада президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі витіснив «Енергоатом» з ринку «на добу наперед» через заявлені дуже низькі ціни на е/е, що змусило компаній вийти на балансуючий ринок.

11 листопада головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко заявив, що імпорт е/е з РФ та Білорусі обмежується в зв’язку з наявним профіцитом електроенергії через теплу погоду та низьке споживання.

18:15 / 19 листопада 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події