«Укренерго» розробило Концепцію розвитку кібербезпеки на 2019-2023рр

ДП «НЕК «Укренерго» розробило Концепцію розвитку кібербезпеки магістральних мереж та інфраструктури компанії з терміном реалізації з 2019 по 2023рр. Про це 13 березня повідомила прес-служба компанії.

Концепція має на меті посилення безпеки інформаційної інфраструктури компанії та мінімізації негативного впливу можливих кібератак. Документ передбачає реалізацію 30 проектів у найближчі 4 роки. Серед них — створення захищеної транспортної мережі підприємства для безпечної взаємодії з зовнішнім світом, організація захищених базової інфраструктури та центрів обробки даних, а також створення Операційного центру безпеки та професійного навчання персоналу. Реалізація найвагоміших з них запланована вже у 2019-2020 рр.

«Ми вже почали реалізацію концепції. Зокрема, створюємо Операційний центр безпеки (SOC) з власним інструментарієм та системою збору та аналізу інцидентів інформбезпеки. Також розпочали процес фізичного розділення мереж на корпоративну та технологічну. Реалізація Концепції дозволить створити надійну систему кібербезпеки», – прокоментував директор з інформаційних технологій «Укренерго» Сергій Галаган.

Згідно повідомлення, концепція пройшла аналіз та отримала позитивний відгук від СБУ та Державної служби спецзв’язку та захисту інформації.

Як повідомляв ExPro, 27 червня 2017р ряд українських компаній, включаючи офісні комп’ютери «Укренерго» зазнали кібератаки вірусом Petya.A. Британія та США звинуватили в організації цієї атаки Росію. В черні 2018р в інтерв’ю для агентства Reuters голова Кіберполіції України Сергій Демедюк повідомив, що 99% атак на українську кіберінфраструктуру здійснюється з території РФ.

За його словами, російські хакери заражають шкідливими програмами українські компанії в різних галузях, зокрема, банки або енергетичні підприємства. До таких програм відносяться фішингові листи, відправлені з легітимних доменів державних установ, чиї системи були зламані, або з підроблених вебсайтів, які імітують вебсайти реальних державних органів.

10:53 / 13 березня, 2019