«Укренерго» робить акцент на використанні газопоршневих станцій та літій-іонних батарей в якості технологій для балансування енергосистеми

Голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук повідомив, що вже в найближчому майбутньому українська енергосистема буде потребувати встановлення нових 2,5 ГВт маневрових потужностей, які дозволять забезпечити її балансування для збільшення частки відновлювальних джерел енергії в загальному енергобалансі. За його словами, «Укренерго» акцентує увагу саме на технології використання газопоршневих станцій та акумуляторних станцій на основі літій-іонних батарей. Таку заяву керівник «Укренерго» зробив під час Львівської міжнародної конференції «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії».

«Енергосистема України має змінюватися для того, щоб досягти більшої частки renewables в Україні… В 2016 році ми мали менше 1 ГВт, в 2019 році ми прогнозуємо, що у нас буде до 3 ГВт вже встановлених сонця і вітру і щоб у 2025 році досягти 7,5 ГВт встановленої потужності нам треба створити 2,5 ГВт нових маневрових потужностей – це можуть бути газопоршневі електростанції (вони також можуть бути «зелені» і використовувати в якості палива біогаз), це можуть бути energy storages на літієвих батареях, це можуть бути додаткові потужності на ГАЕС (просто їх не можливо створити в такий короткий термін), це можуть бути накопичувачі на твердотільних технологіях. Ми робимо акцент на газопоршневі станції та літієві батареї, як на комбінацію, яка дозволить максимально швидко змінити структуру генерації з точки зору балансування енергосистеми», - сказав.

Ковальчук оцінив обсяг інвестицій, які будуть необхідні для створення 2,5 ГВт маневрових потужностей в €2,5 млрд.

14:44 / 5 липня, 2018

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події