«Укренерго» пропонує встановити ліміт обсягів компенсації для ВДЕ в тарифі на передачу в 2021р

НЕК «Укренерго» пропонує зафіксувати ліміт коштів, більше якого компанія не повинна сплачувати ДП «Гарантований покупець» та постачальникам універсальних послуг (ПУП) для компенсації витрат на сплату «зеленого» тарифу протягом 2021р.

«Укренерго пропонує зафіксувати ліміт коштів, які Компанія може сплатити ДП «Гарантований покупець» та постачальникам універсальних послуг (ПУП) для компенсації витрат на сплату «зеленого» тарифу у 2021 р. А саме — визначити граничний обсяг на рівні суми, закладеної в структуру тарифу на послуги з передачі, оскільки сьогодні відсутня можливість повністю дофінансовувати «зелений» тариф виключно за рахунок тарифу на передачу», - йдеться у повідомленні компанії.

Як наголосили в державній компанії, необхідність такого обмеження зумовлена надмірним навантаженням на споживачів електроенергії (в т.ч. комунальні підприємства та промисловість – ред), що сплачують тариф на передачу, а також значним погіршенням фінансового стану системного оператора.

Зокрема, значна заборгованість НЕК «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець» стала основною причиною того, що за І півріччя 2020 р системний оператор завершив із збитком 18,6 млрд грн.

За інформацією «Укренерго», такі заходи дозволять вирішити одразу кілька критично важливих для електроенергетичного ринку завдань:

  1. відкриють можливості для балансування ситуації з розрахунками за «зелений» тариф,
  2. стабілізують фінансовий стан оператора системи передачі - «Укренерго»,
  3. унеможливлять стрімке зростання заборгованості оператора системи передачі перед «Гарантованим покупцем» та ПУП,
  4. запобігатимуть значному збільшенню навантаження на учасників ринку, що сплачують тариф на передачу.
11:51 / 21 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події