«Укренерго» пояснило причину обмежень «зеленої» генерації

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» пояснив причину обмежень «зеленої» генерації протягом кінця березня – початку квітня, а також попередив, що надалі все частіше будуть виникати передумови для таких обмежень.

Про це 6 квітня повідомив прес-центр держкомпанії.

«У такі дні (при зменшенні споживання та зростанні генерації з ВДЕ – ред.) диспетчерським центром НЕК «Укренерго» для збалансування енергосистеми під час денного «провалу» віддавалися всі можливі команди на розвантаження, зокрема в межах балансуючого ринку, та були використані всі доступні резерви, окрім виробників із ВДЕ.  Однак вжитих заходів було недостатньо для забезпечення меж операційної безпеки, тому 30 березня та 1 квітня віддано команди на розвантаження ВДЕ», - йдеться у повідомленні системного оператора.

Як зазначили в прес-службі «Укренерго», упродовж минулого тижня спостерігалося сезонне зниження споживання електроенергії (середньодобове електроспоживання в робочі дні відносно попереднього тижня зменшилося на 7,5% (до 418,4 млн кВт-год), а у вихідні — на 2,4% (до 394,9 млн кВт-год).

Крім цього, протягом 29 березня – 1 квітня, потужність споживання електроенергії в денні години (денний «провал») знизилася на 2 ГВт: о 10:00 — з 19,4 ГВт до 17,4 ГВт. Водночас, у зв’язку зі сприятливими погодними умовами, поступово зростає виробництво електроенергії з ВДЕ, зокрема СЕС та ВЕС, саме у денні години (8:00 – 18:00).

Як наголосив системний оператор, всього, з 22 березня по 4 квітня, було віддано 4 команди на розвантаження ВДЕ (на величину від 243 МВт до 1415 МВт). В аналогічний період минулого року було віддано 5 команд (на величину від 390 МВт до 1363 МВт).

«Укренерго наголошує про зобов’язання ВДЕ під’єднатися до Системи керування обмеженнями (СКО) та виконати всі вимоги Правил ринку. Адже впродовж весняно-літнього періоду, температура повітря, як і генерація СЕС та ВЕС, буде збільшуватися, а рівень споживання зменшуватися. Тому надалі все частіше будуть виникати передумови для обмеження генерації ВДЕ», - додали в держкомпанії.

15:01 / 6 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події