«Укренерго» підготувало лінію «ХАЕС-Жешув» для інтеграції в ENTSO-E

Системний оператор НЕК «Укренерго» підготував до повноцінної роботи нині непрацюючу транскордонну лінію електропередачі напругою 750 кВ «Хмельницька АЕС – підстанція «Жешув» (Польща) в рамках процесу інтеграції ОЕС України до континентальної енергомережі Європи ENTSO-E. Про це 25 вересня в інтерв’ю для журналу "ЕнергоБізнес" агентства ExPro повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Ми підготували до повноцінного включення в роботу лінії електропередачі, що йдуть на Європу і зараз поки не працюють. Це насамперед лінія 750 кВ «Хмельницька АЕС - Жешув», яка йде на Польщу. Свою частину цього інтерконектора ми вже фактично підготували до роботи», - сказав він, коментуючи процес підготовки роботи ОЕС України в ізольованому режимі та приєднання до мереж країн ЄС.

Також голова додав, що на сьогодні ведеться обговорення із системним оператором Польщі, компанією PSE щодо подальшого використання цієї лінії. «Зараз ми з ними обговорюємо майбутнє використанні цієї лінії та обсягу робіт, які треба провести на їхніх підстанціях. Ми зі свого боку підготували всю прикордонну інфраструктуру з ЄС, всіх мереж, аби при синхронізації всі лінії були в роботі, як цього вимагає наша угода з ENTSO-E», - сказав Кудрицький.

За словами Кудрицького, при ізольованому режимі роботи від Росії та Білорусі відбудеться фізичне роз’єднання з ОЕС України.

«Насправді це не так просто, як перерізування проводів. На визначених міждержавних лініях розберуть шлейфи, тобто фізично від’єднають їх від енергосистеми країн-сусідів — Росії та Білорусі», - зазначив голова «Укренерго».

Як повідомляло агентство ExPro, раніше НАЕК «Енергоатом» планував відновити лінію «ХАЕС-Жешув» в рамках проекту «Енергоміст Україна-ЄС» для організації окремого експорту електроенергії в ЄС до процесу повної синхронізації з ENTSO-E, проте проект так і не був реалізований.

17:36 / 25 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події