«Укренерго» освоїло технологію ремонту ЛЕП без відключення від напруги

ДП «НЕК «Укренерго» освоїло сучасну технологію ремонту магістральних ліній електропередач 330 кВ без відключення їх від напруги, що дозволяє забезпечувати безперебійну роботу цих ліній та підтримувати високий рівень надійності перетоків в об’єднаній енергосистемі України. Як повідомляє кореспондент ExPro, про це 18 квітня в ході випробування нової технології розповів голова компанії Всеволод Ковальчук.

«Ця технологія буде корисною для ліній, які неможна відключати на тривалий час. В енергосистемі є перетини, які дуже навантажені та дуже критичні, їх відключення може призвести до значного зниження електропостачання. Це дуже сильно обмежує можливості їх обслуговування, в той же час ці лінії потребують проведення ремонтних робіт», - прокоментував голова компанії доцільність застосування технології, додавши, що зниження часу, коли лінії недоступні для видачі потужності, дає прямий позитивний економічний ефект.

Голова «Укренерго» коментує важливість освоєння нової технології

«На сьогодні бригадою «Укренерго» вже освоєно 6 видів робіт під напругою, наше завдання в подальшому – розширити перелік таких операцій… Ми будемо збільшувати кількість бригад, наша мета, щоб будь-який наш підрозділ, регіон мав таку бригаду», - зазначив Ковальчук.

За словами голови відокремленого підрозділу компанії «Вінницяелектротехнологія» Володимира Войтенко, для захисту електромонтерів «Укренерго» придбало спеціальні костюми. Принцип захисту тіла людини від ураження електричним струмом, який забезпечує даний костюм заснований на технології клітки Фарадея, яка представляє собою зовнішню замкнену металеву сітку, перетоки електричного струму по якій нейтралізують електричне поле всередині замкнутого простору.

Володимир Войтенко представляє технологію ремонту ЛЕП під напругою

«Є таке поняття «клітка Фарадея». В мережі Інтернет є цікаві ролики, коли розряд блискавки направляється на людину, навколо якої розміщена металева сітка, з людиною нічого не стається, адже розряд розходиться по зовнішнім стінкам клітки (сітки). Принцип захисного костюму для електромонтерів такий самий. В тканину вплетена або посрібнена або високопровідна металева нитка. Ця тканина дає ефект тієї ж клітки Фарадея: з неї пошили костюм, фактично людину одягли в цю клітку. Руки захищені рукавицями, обличчя – додатковою сіткою, яка є частиною суцільної клітки. Далі заряд стікає на взуття. Це взуття максимально проводить струм. Коли монтер доторкається проводу або знаходиться в зоні підвищеного електромагнітного поля, створений заряд швидко стікає по зовнішньому контуру сітки-костюма і ніяк не чіпає тіло людини», - розповів Войтенко.

Бригада електромонтерів одягнена в червоні захисні костюми та спеціальне взуття

Також голова структурного підрозділу зазначив, що на проведення таких робіт значний вплив мають погодні умови. «Безумовно погодні умови впливають на такі роботи, їх можна проводити при вологості не більше 90% та поривах вітру не більше 10 м/с», - сказав він.

Найбільш небезпечний момент - електромонтер доторкуються до проводу під напругою. Різниця потенціалів між ним та проводом - 191 кВ. Мовою енергетиків цей момент називається "вихід на потенціал"

Монтер знаходиться в спеціальній корзині, яка на роликах переміщується вздовж лінії електропередач

На землі двом електромонтерам, які працюють безпосередньо на лінії, допомагають та консультують їх колеги

Монтер здійснює заміну розпірки між двома лініями. Це одна із операцій, які здійснюються під напругою. Перелік видів робіт планується розширити 

 

11:16 / 19 квітня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події