«Укренерго» оптимістично оцінює строк переходу до роботи ОЕС в ізольованому режимі в 2022-2023рр

Системний оператор НЕК «Укренерго» оптимістично оцінює строк переходу роботи енергосистеми в ізольований режим (з від’єднанням з енергосистемами Білорусі та Росії) в кінці 2022 – на початку 2023 року в рамках процесу інтеграції Об’єднаної енергосистеми України до системи операторів енергосистем країн ЄС (ENTSO-E). Таку оцінку, коментуючи графік виконання заходів для інтеграції в ENTSO-E, висловив голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук під час прес-конференції 13 серпня.

«З точки зору досліджень, ми відстаємо від графіку і це відставання на боці ENTSO-E, з точки зору підготовки процедурних і технічних процесів в Україні ми йдемо чітко в графіку, орієнтовно в середині наступного року ці графіку знову співпадуть. Поки, ми оптимістично налаштовані до нашої готовності переходити в ізольований режим до кінця 2022 або на початку 2023 року», - сказав він.

Також Ковальчук зазначив, що всі генеруючі компанії виконують заходи в рамках процесу інтеграції, в тому числі і найбільша генеруюча компанія ДП «НАЕК «Енергоатом».

«На даному етапі жоден з учасників процесу на боці генерації не саботує процес підготовки до синхронно з’єднання з ENTSO-E. Тестування, яке відбувається, надання моделей, яке здійснює «Енергоатом», підготовка в наступному році до тестів на атомних блоках, заміна систем збудження на турбогенераторах – все виконується», - сказав він, додавши, що графік виконання заходів залежить від фінансової забезпеченості «Енергоатому» у новій моделі ринку, оскільки значних інвестицій потребують проекти по заміні систем збудження ще біля 10 енергоблоків.

Як повідомляв ExPro, на початку червня 2017р «Укренерго» підписало «Угоду про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи», яка набула чинності 7 липня 2017р. Вона складається з трьох частин — каталогу вимог, переліку необхідних досліджень та дорожньої карти. Приєднання ОЕС України до мережі ENTSO-E передбачено в межах єдиного блоку регулювання з енергосистемою Молдови.

В кінці грудня 2018р Кабінет Міністрів затвердив План заходів щодо синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E. Орієнтовний період такої синхронізації вказаний на 2023р. На початку травня 2019р, «Укренерго» завершило тестування енергоблоків ТЕС, ТЕЦ та ГЕС на предмет дослідження можливостей з регулювання частоти та потужності для синхронної роботи енергосистеми України з ENTSO-E.

12:12 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події