«Укренерго» має дефіцит коштів для фінансування «зеленого» тарифу за першу декаду листопада – 481 млн грн

ПрАТ «НЕК «Укренерго» не має достатньо коштів для сплати авансового платежу ДП «Гарантований покупець» для покриття вартості електроенергії виробленої з ВДЕ за «зеленим» тарифом, дефіцит коштів в першій декаді листопада становив 481 млн грн. Про це 19 листопада заявила прес-служба «Укренерго».

В першій декаді «Укренерго» має виплатити «Гарантованому покупцю» 821 млн грн, таким чином дефіцит коштів становить 58,6%.

За даними прес-служби, причиною виникнення дефіциту стала нерівномірність та заборгованість сплати послуги з передачі електроенергії з боку учасників ринку. Станом на 14 листопада 2019 року ця заборгованість складає більше 1,2 млрд грн, а рівень розрахунків — 90%.

Ще однією причиною дефіциту являється та обставина, за якої деякі підприємства сплачують тариф на передачу на рівні 57,4 грн/МВт-год, який діяв у першому півріччі 2019р, це право вони мають за рішенням судів, які на сьогодні оскаржує системний оператор.

«У розрахунку тарифу на друге півріччя 2019р передбачалося, що вони будуть платити за вищими ставками: 347,14 грн/МВт-год в липні та 116,54 грн/МВт-год в серпні. В результаті загальне недоотримання коштів за липень-листопад через призупинення тарифів через суд становить 406,6 млн грн. Ці кошти можуть надійти в рахунок сплати тарифу на передачу лише після відповідного рішення судів», - додали в компанії.

По мірі надходження коштів від учасників ринку «Укренерго» буде направляти кошту на сплату рахунків «Гарантованого покупця» для компенсації витрат на сплату «зеленого» тарифу».

Як повідомляв ExPro, в середині жовтня представники «Укренерго» вперше заявили про можливість виникнення дефіциту коштів для виплати авансів «Гарантованому покупцю» в результаті боргів за послугу з передачі. Системний оператор прогнозував дефіцит за підсумками другого півріччя 2019р у розмірі 1 млрд грн.

10:46 / 20 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події