«Укренерго» боргує «Гарантованому покупцю» за небаланси 750 млн грн

НЕК «Укренерго», як оператор балансуючого ринку, станом на 26 березня 2020р боргує ДП «Гарантований покупець» 750 млн грн за небаланси, що негативно впливає на стан розрахунків останнього з виробниками електроенергії з ВДЕ. Про це 27 березня повідомила прес-служба «Гарпоку».

«На 26 березня 2020р заборгованість НЕК «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем» за небаланси електричної енергії згідно з оформленими рахунками-фактурами становить близько 750 млн грн», - зазначили в прес-центрі, додавши, що суттєві обсяги заборгованості за небаланси та значна затримка їх сплати негативно впливають на фінансові результати «Гарпоку», стан його розрахунків з виробниками електроенергії з ВДЕ.

В прес-центрі «Гарпоку», з посиланням на дані «Укренерго», зазначають, що загальна заборгованість системного оператора перед сторонами, відповідальними за баланс, становить 2,062 млрд грн. Таким чином, доля боргів перед «Гарпоком» становить третину (36,3%).

«Борги перед «Гарантованим покупцем» сформовані за період з листопада 2019р, у той час, як з іншими учасниками ринку розрахунки здійснюються за лютий поточного року», - додається у повідомленні.

Як повідомляло агентство ExPro, в кінці лютого заступник голови правління «Укренерго» Андрій Немировський повідомив, що борги учасників балансуючого ринку перед оператором системи передачі складають 1,2 млрд грн. Найбільшим боржником є ДПЗД «Укрінтеренерго», борги постачальника «останньої надії» викликані не сплатою за електроенергію зі сторони державних шахт та КП «Вода Донбасу».

На початку березня директор з ринкових операцій «Укренерго» Микита Вишневський, повідомив, що «Укренерго» вимушено затримує виплати учасникам балансуючого ринку на 30-40 днів через борги перед самим оператором.

12:52 / 27 березня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події