Україна завершила транскордонні консультації по проекту добудови двох енергоблоків ХАЕС

Міністерство екології та природних ресурсів (Мінприроди) завершило транскордонні консультації з європейськими державами з приводу проекту добудови енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС, що необхідно в рамках процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Про це кореспонденту ExPro повідомила заступниця директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Світлана Кульчицька.

«Так, вони схвалили законопроект (Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності – ред.), але там є умови, які стосуються екологічного звіту. Зараз всі матеріали ми підготували, проведенні всі транскордонні консультації. Ми очікуємо на цьому тижні отримання звіту. Був направлений запит до Мінприроди, для того, щоб вони прискорили підготовку цього звіту. Вони відповідальні за це», - заявила вона.

Кульчицька додала, що в законопроекті про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС вказано тип реакторної установки ВВЕР-1000, а також прописано виділення 10% від вартості добудови енергоблоків на розвиток 30 кілометрової зони спостереження навколо Хмельницької АЕС.

Однак, за її словами, точно не відомо, коли дане рішення буде прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

«Це залежить від того, як швидко будуть зроблені ці звіти. Ми насправді хочемо, щоб це було якнайшвидше. Вже проведенні всі можливі консультації. Якщо це буде через тиждень-два, то буде чудово», - уточнила Кульчицька.

Крім цього, для видання ExPro представник Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту (КІЕП) повідомив, що транскордонні консультації з польською стороною проходили 22 червня у Варшаві. Зокрема, від КІЕП був присутній заступник головного інженера Юрій Сапожников, який представив польській стороні оцінку щодо впливу на основні компоненти довкілля, а саме: клімат і мікроклімат, повітряне середовище, геологічне середовище, водне середовище, ґрунти, рослинний і тваринний світ.

«За результатами проведених консультацій, українською стороною надані задовільні відповіді на поставлені польською стороною, в межах обговорення результатів оцінки транскордонного впливу на довкілля при будівництві енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС», - повідомили в КІЕП.

В результаті, польська сторона погодилася про завершення консультацій в рамках Конвенції Еспо та звернулася до української сторони з проханням про надання, поза межами консультацій, додаткових матеріалів, а також надала пропозиції для врахування.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


Як повідомляв ExPro, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський в середині березня заявив, що законопроект про добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС поетапно проходить процес підготовки та вже погоджений зі всіма органами виконавчої влади.

«Енергоатом» планує добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС (стан готовності будівельної частини на момент припинення робіт енергоблоку №3 - 75%, енергоблоку №4 - 28%) за допомогою реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС». Останній передбачає збільшення потужності на енергоблоках українських АЕС, від’єднання від енергосистеми України другого енергоблоку ХАЕС і експорт виробленої ним електроенергії в Польщу та Угорщину. Експортний контракт має стати запорукою отримання кредитного ресурсу для будівництва двох енергоблоків.

Крім того, на початку листопада 2017р «Енергоатом» отримав від «Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) і «Індустріального комерційного банку Китаю» (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів та технологій для завершення будівництва двох енергоблоків станції.

Наприкінці липня 2018р Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування добудови енергоблоків ХАЕС вартістю 72,4 млрд грн. Згідно документу, встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094 МВт. За оцінками «Енергоатому», завершення будівництва третього та четвертого блоків ХАЕС дасть додаткову генерацію електроенергії в Об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

14:41 / 18 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події