Україна з початку року імпортувала 7 млрд куб м газу з Європи

Обсяги імпорту газу з Європи 29 червня з початку року перевищили 7 млрд куб м. Про це стало відомо з оперативних даних ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги імпорту зросли на 26%. Більше половини газу було імпортовано зі Словаччини – 3,8 млрд куб м, що на 16% більше ніж минулого року. Частка імпорту зі Словаччини у загальній структурі становить 55%.

Імпорт з Угорщини зріс приблизно на 40% - до 2,18 млрд куб м, що становить 31% від усього імпорту. Нагадаємо, з початку травня весь імпорт з Угорщини надходить завдяки механізму «віртуального реверсу» внаслідок об’єдання точок входу/виходу в єдину віртуальну точку «Берег».

Поставки з Польщі також зросли на 41% - до 991 млн куб м – 14% від загального імпорту. Більше половини поставок з Польщі було здійснено по віртуальному реверсу – 546 млн куб м, який став можливим після завершення транзитного договору наприкінці минулого року.

Як повідомляло ExPro, імпорт газу зі Словаччини з початку червня зріс удвічі. Більша частина газу, що імпортується, за словами директора ОГТСУ Сергія Макогона, закачується в ПСГ для зберігання на «митному складі». Іноземні трейдери також підтверджують інформацію про активне закачування газу в українські ПСГ.

Разом з тим, минулого тижня між українським та словацьким операторами ГТС виник конфлікт у зв’язку з запланованим ремонтом точки з’єднання «Будінце». Внаслідок ремонту імпорт газу зі Словаччини може припинитися.

16:18 / 30 червня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події