Україна відмінила антидемпінгові мита для трьох китайських виробників бурильних труб

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (складається з представників різних міністерств та органів виконавчої влади, всього 12 осіб) під керівництвом Заступника Міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Качки, приняла рішення не застосовувати антидемпінгові заходи щодо виробників-імпортерів сталевих труб з Китаю. Обмеження знято з трьох компаній: Shanxi Fenglei Drilling Tools, DP-Master Manufacturing та групи компаній Tianjin Pipe Corporation. Ще двом компаніям Hubei Xinyegang Steel та Jingjiang Special Steel було відмовленно у задоволенні цінових зобов’язань. Про це повідомляється в Урядовому Кур’єрі 2 вересня 2020 року.

Нагадаємо, що минулого року за ініціативи найбільшого українського виробника труб компанії «Інтерпайп» було розпочато антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну сталевих безшовних гаряче-деформованих труб з Китаю. Розслідування завершилося введенням в травні 2020р антидемпінгових обмежень (додаткових мит) на трубну продукцію в розмірі 51%. В першу чергу, мова йде про труби для нафтогазової промисловості. Антидемпінгові мита було введено для захисту українських виробників труб, які потерпали від засилля дешевої китайської продукції. Особливо гостро це питання стало після збільшення закупівель через систему Прозорро.

Проте введення антидемпінгових мит вдарило по українським буровим та видобувним компаніям. Справа в тому, що під санкції потрапили не тільки обсадні і насосно-компресорні, а й бурильні труби. Останні в Україні взагалі не виробляються, до того ж імпорт з Китаю складає 90%. Така значна частка бурильних труб виробництва КНР у структурі споживання в Україні зумовлена тим, що їх якість не поступається аналогам продукції виробництва США та Європи але вартість у рази нижча. Разом з тим, для компаній, які ведуть буріння нових свердловин, різко зросли видатки, а це могло призвести до зменшення обсягу буріння і падіння видобутку газу і нафти в Україні. Така ситуація стала приводом для проведення Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі додаткових консультацій, які тривали майже 4 місяці.

У підсумку Міжвідомчою комісіє з міжнародної торгівлі було прийнято рішення не застосовувати антидемпінгове мито на продукцію згідно УКТЗЕД 7304 23 00 00 ( а саме: труби бурильні) походженням з КНР, до компаній, які погодилися на добровільні цінові зобов’язання.

Проведений аналіз виробничих потужностей і пропозицій цих трьох китайських компаній, яким погодили цінові зобов’язання, вказує на те, що лише одна з них є виробником саме бурильних труб - DP-Master Manufacturing. Нагадаємо, що компанія DP-Master Manufacturing є одним з трьох найбільших світових виробників бурильних труб, та має значний досвід поставки своєї продукції найбільшим світовим нафторазовидобувним підприємствам в різних країнах світу і України, зокрема.

Два інших китайських виробника мають іншу спеціалізацію. Shanxi Fenglei Drilling Tools не має власного виробництва труб бурильних і виготовляє труби ведучі та обважені. А Tianjin Pipe Corporation спеціалізується на виробництві трубної заготовки і не займається виготовленням труб бурильних та не має сертифікації API 5DP для виробництва даної продукції. До того ж, ці дві компанії раніше не постачали в Україну бурильну трубу.

Рішення Міжвідомчої комісії буде мати позитивний вплив для нафто і газовидобувної галузі яка потерпає від світової кризи. Зокрема, найбільша газовидобувана компанія «Укргазвидобування» (входить в Групу Нафтогаз), водночас є найбільшим покупцем бурильної труби. Основним постачальником бурильної труби для «Укргазвидобуваня» була китайська компанія DP-Master Manufacturing, яка протягом 2017-2019 років поставила продукції на 1 млрд грн. А нещодавно – в кінці серпня, «Укргазвидобування» оголосила тендер на закупівлю бурильної труби на 500 млн грн. Скасування антидемпінгових мит дозволить держкомпанії зекономити близько 250 млн грн. Саме тому, Група Нафтогаз, зокрема директор з закупівель Орест Логунов, брав активну участь у консультаціях щодо скасування мит на поставку бурильних труб з Китаю.

В цілому, дія антидемпінгових мит буде сприяти стабілізації на трубному ринку України та забезпечить стабільну роботу одного з найбільших індустріальних підприємств «Інтерпайп». Саме ця компанія, в особі директора з фінансів та економіки Дениса Морозова, ініціювала антидемпінгове розслідування та брала участь у консультаціях Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

09:37 / 7 вересня 2020

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події