Україна успішно провела переговори зі Світовим банком щодо залучення $211 млн для проекту СНЕ в Укргідроенерго

Українська делегація успішно провела переговори зі Світовим банком, щодо залучення на пільгових умовах — $177 млн та $34 млн від Фонду чистих технологій, для реалізації проекту встановлення систем накопичення енергії (СНЕ) в ПрАТ «Укргідроенерго», який підвищить стійкість енергосистеми.

Про це 9 червня повідомив прес-центр Міністерства енергетики. «Сьогодні ми маємо змогу офіційно завершити переговорний процес і підписати протокол переговорів. Реалізація проекту сприятиме підвищенню надійності роботи української енергосистеми, виконанню вимог щодо функціонування в синхронному режимі з європейськими мережами та міжнародних зобов’язань у сфері скорочення викидів парникових газів, що визначено пріоритетними напрямками роботи Міненерго», - наголосив Юрій Власенко.

За результатами переговорів главою делегації України – першим заступником Міністра енергетики Україні Юрієм Власенком підписано протокол переговорів.

Як зазначається, Розгляд пакету гарантійних та фінансових угод Радою директорів Світового банку відбудеться до кінця червня.

Зокрема, в межах проекту передбачено встановлення:

• систем накопичення енергії потужністю 197 МВт на 4 об’єктах «Укргідроенерго» (Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС);

• CЕС потужністю 35,9 МВт, як резервного джерела енергопостачання власних потреб енергогенеруючого обладнання ГЕС/ГАЕС та для зарядження акумуляторів;

• акумуляторів потужністю 15 МВт на Дністровській ГЕС, як джерела для зарядження місцевого електротранспорту, а також СЕС потужністю 28 МВт як резервного джерела енергопостачання власних потреб енергогенеруючого обладнання і для зарядження акумуляторів.

Разом з тим, встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить «Укргідроенерго» надати оператору системи передачі – НЕК «Укренерго», додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії.

15:50 / 9 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події