Україна може покрити понад половини потреби у імпортному газі за рахунок американського СПГ

Меморандум про енергетичну безпеку, підписаний між Україною, Польщею та США наприкінці серпня 2019р, дасть поштовх диверсифікації енергетичного ринку України та решти Європи. Таку думку висловив керівник Євразійської програми Центру міжнародного приватного підприємництва Ерік Гонтц (США) у коментарі «Голосу Америки».

Однак для успішної диверсифікації необхідна велика кількість приватних інвестицій, зауважив старший експерт Атлантичної ради Едвард Чоу.

«Від часу підписання меморандуму про співпрацю лише одна українська трейдингова компанія заявила про підписання контракту про поставку одного вантажа американського СПГ. Це лише один контракт. Один контракт «не заплатить» за покращення інфраструктури. Потрібен довгостроковий контракт між кредитоспроможними сторонами, який можна показати банку для отримання фінансування. А це десятки чи навіть сотні мільйонів доларів. На те, щоб побудувати коннектори між Україною та Польщею піде рік-два», говорить Чоу.

За словами головної дослідниці фонду JamesTown (США) Маргарити Ассенової, ЕС як ніхто інший зацікавлений у реалізації проекту диверсицікації, і у першу чергу будівництві інфраструктури, необхідної для транспортування регазифікованого газу. Вона додала, що йдеться не про такі великі гроші для побудови 110 км трубопроводу.

PGNIG у ході підписання меморандуму заявила, що зможе збільшити потужність газопроводу Сілезія-Підкарпаття не пізніше 2020 року. Згідно з розрахунками експертів, Україна може замістити до 20% річного споживання газу (а це - понад 60% потреби в імпорті) за рахунок американського СПГ. Зокрема Асенова навела оцінку уповноваженого уряду Польщі Пьотра Найомського щодо можливості транспортування до України до 6 млрд куб м на рік.

Щодо конкурентоспроможності цін американського СПГ, то за свідченням Ассенової, вони суттєво знизилися. Наприклад, на Henry Hub ціна на СПГ складає менше $3 за 1 млн BTU. Для порівняння - Евросоюз цього року імпортував газ за ціною трохи більше ніж $4 за 1 млн BTU. Як повідомлялося, компанія «Енергетичні ресурси України» (ЕРУ) уклала договір з польською PGNIG на купівлю американського зрідженого газу після його регазифікації у Польщі.

Очікується, що на початку листопада зріджений газ прибуде до польського LNG-терміналу в Свіноуйсьці, потім після регазифікації він надійде до польської газотранспортної системи, звідки потрапить до України через ГВС «Германовіце».

16:36 / 30 жовтня 2019

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події