Україні слід запроваджувати торги ф’ючерсами на газ - Макогон

Україні слід створити надійну інфраструктуру для організованої біржової торгівлі газом та рухатися у напрямі розвитку торгівлі дериватими, вважає директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

«Завдяки прийнятому у 2015 році закону «Про ринок природного газу» правове поле України наблизилося до енергетичного законодавства ЄС. Але нам також потрібно рухатися далі в бік правил європейського фінансового ринку, і створювати надійну інфраструктуру для організованої біржової торгівлі газом, яка відповідатиме вимогам актів ЄС. Адже ми можемо розбудувати не лише ефективну торгівлю газовими контрактами на споті, а й торгівлю деривативними контрактами на газ. Це відкриє нові можливості як для постачальників газу, так і його споживачів, вони зможуть хеджувати ризики коливання цін на газ протягом року, а також і валютні ризики», - написав Макогон на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що біржові торги контрактами є важливим інструментом ринкового ціноутворення на постачання природного газу, саме вони утворюють рівноважну ціну на ринку.

На думку Макогона, законопроект №2284 від 17 жовтня 2019р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів», який наразі розглядає Верховна Рада, дозволить створити потрібну Україні потужну фінансову інфраструктуру для організованої торгівлі газом і деривативними контрактами на нього.

Наразі торги газом в Україні здійснюються на ТБ «Українська енергетична біржа» (ресурс поточного та наступного місяця), на торговому майданчику Smarttender (єдиний продавець – «Гео Альянс») та ТБ «Столиця» (єдиний продавець – ТОВ «ЕСКО-Північ»).

14:15 / 13 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події