Україні потрібно терміново від’єднуватися від енергосистеми з Білорусю та РФ – Вітренко

Україні потрібно терміново від’єднуватися від енергосистеми з Білорусю та РФ та приєднуватись до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E), щоб стати частиною європейського ринку е/е.

Про це 22 січня повідомив т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в ефірі «Свободи слова Савіка Шустера».

«Нам потрібно терміново від’єднуватися від об’єднаної енергосистеми з Білорусю та РФ, і з’єднуватися з європейською системою ( ENTSO-E – ред). Це якраз буде одне з моїх головних завдань, щоб ми були частною Європи, нормального ринку де немає свавілля монополістів, а де є нормальна прозора ціна. І це буде в інтересах України, нашої енергетичної безпеки, а енергетична безпека – це національна безпека», - сказав Вітренко.

Довідка ExPro, на сьогодні лише невелика частина енергосистеми України в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей приєднана до ENTSO-E, а саме Бурштинський енергоострів (4% від виробництва та споживання електроенергії в Україні, населення близько 3 млн людей). Інша частина енергосистеми - Об’єднана енергетична система України (ОЕС) з’єднана з енергосистемами Білорусі та Росії.

За даними НЕК «Укренерго», приєднання ОЕС України до енергосистеми ENTSO-E до 2023р - одна з ключових стратегічних цілей системного оператора, а активні заходи щодо злиття енергосистем України та ЄС почались ще з 2015 р.

14:51 / 23 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події