УГВ планує розпочати видобуток сланцевого газу, перші свердловини пробурить до кінця І кв. 2020р

АТ «Укргазвидобування» до кінця першого кварталу 2020р планує пробурити перші дві свердловини для видобутку газу щільних порід (сланцевих товщ) на ліцензійній ділянці у Харківській області.

Про це повідомив директор з Інтегрованого газового бізнесу групи «Нафтогаз», голова правління УГВ Андрій Фаворов на прес-конференції у понеділок.

Він нагадав, що на сьогодні практики видобутку газу із нетрадиційних колекторів в Україні ще немає, однак запаси відповідних ліцензійних ділянок «Нафтогазу» оцінюються у 50 – 70 млрд куб м, тож «ці запаси нам потрібні».

За словами Фаворова, забурку свердловин планується проводити кущовим способом, тобто з одного місця. Він пояснив цей підхід тим, що запаси, як показали сейсмічні дослідження, знаходяться під болотом, поряд з річкою й заповідником, для буріння на території якого потрібен дозвіл.

Після отримання результатів буріння «Нафтогаз» купуватиме послуги гідрофрекінгу. «Оголосимо конкурс, придбаємо у провідних фахівців кращий дизайн гідрофрекінгу на ринку», - зазначив Фаворов.

Відповідно до презентації топ-менеджера «Нафтогазу», мова йде про розробку Святогірського родовища площею у 126 кв км.

На даний момент на ньому отримані дані про проникність, пористість та тиски покладів, виконано PLT-дослідження після ГРП, а також виконано широкоазимутальну 3D-сейсміку, обробку та інтерпретацію якої наразі здійснює Schlumberger. Довгострокові плани УГВ – пробурити на родовищі 30-60 свердловин, здійснити понад 200 операцій з ГРП.

12:39 / 17 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події