Угорський оператор ГТС FGSZ розблокував прокачку газу на експорт з України

ТОВ «Інкоргаз» у першій декаді грудня здійснило дві тестові прокачки газу на експорт через ГВС «Берегдароц» (Угорщина) обсягом 1,3 та 1,1 тис куб м. За даними митної статистики, яку має ExPro, покупцями газу виступили Inkor Trading Limited (Кіпр) та Kepler Trading GMBH (Швейцарія).

Представник компанії у коментарі ExPro зазначив, що операція пройшла успішно та у разі комерційної вигоди «Інкоргаз» буде експортувати газ. «Ніхто не знає, що буде з ціною, якщо у Європі вона різко зросте, а в Україні залишиться на цьому ж рівні, то доцільно буде продавати газ туди, де він дорожче, для цього ми і відпрацьовуємо такі операції», - розповів співрозмовник ExPro.

Восени декілька компаній зазначали, що угорський оператор ГТС FGSZ блокує заявки українських експортерів на тестову прокачку газу через ГВС «Берегдароц» (через невигідність віртуального реверсу у невеликих обсягах).

З огляду на низькі внутрішні ціни, деякі компанії в Україні всерйоз почали опрацьовувати можливості експорту. «МЕТ» 3 грудня подала до ДФС заявку на експорт 40 млн куб м газу через ГВС «Германовичі» (Польща) протягом грудня 2019р – квітня 2020р. «Віртуальний реверс на ГВС «Дроздовичі» відкрився 1 грудня 2019р після укладання відповідної угоди між операторами, тож ми вирішили відразу скористатися можливістю», - повідомило ExPro джерело у компанії.

Разом з тим у «МЕТ» зазначили, що необов’язково заявлений обсяг буде експортуватися одномоментно. «Ми просто опрацьовуємо варіанти й створюємо умови для того, аби мати змогу скористатися найвигіднішим в слушний момент», - сказав співрозмовник ExPro.

10:51 / 10 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події