Учасники ринку звернулися до НКРЕКП, щоб визначити суб’єкта компенсації виробникам з ВДЕ

Виробники електроенергії з ВДЕ та НЕК «Укренерго» вирішили звернутися до НКРЕКП з проханням визначити суб’єкта ринку, який буде відшкодовувати вартість електроенергії не відпущеної виробниками за «зеленим» тарифом. Про це йдеться в протоколі робочої групи при «Укренерго» від 18.03.2020р.

«Звернутися до Регулятора з проханням визначити суб’єкта господарювання, на якого будуть покладені обов’язки зі здійснення відшкодування вартості електричної енергії не відпущеної виробником за «зеленим» тарифом у результаті виконання команд ОСП», - зазначається в рішенні робочої групи.

На сформованній нараді НЕК «Укренерго» разом з усіма виробниками електроенергії з ВДЕ запропонували покласти обов’язки з відшкодування на підприємство «Гарантований покупець». Представник «Гарантованого покупця» висловив незгоду щодо цього та навів декілька аргументів, головним з яких є те, що на компанію не покладено такі зобов’язання законодавством, згідно якого компанія не оплачує недовироблену енергію, до того ж в підприємства відсутні кошти щоб виплатити такі компенсації.

Як повідомляло агентство ExPro, системні обмеження альтернативної генерації вперше були застосовані на початку листопада 2019р на фоні падіння попиту (теплої погоди) при значному профіциті генерації та імпортних поставок.

29 січня 2020р член правління «Укренерго» Максим Юрков повідомив, що на сьогодні немає правових підстав для виплати компенсацій виробникам з ВДЕ за недовироблену електроенергію в результаті системних обмежень. За його словами, «Укренерго» не може здійснювати платежі непередбачені ні договором, ні законом, адже ці кошти не враховані у тарифі компанії.

19 лютого керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що компанія активно працює над розробкою методики обрахунку вартості компенсації виробникам з ВДЕ до яких застосовуються системні обмеження для балансування енергосистеми.

18:51 / 3 квітня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події