Учасники енергоринку боргують «Енергоатому» 23 млрд грн – Котін

Учасники енергетичного ринку боргують ДП «НАЕК «Енергоатом» 23 млрд грн, що найбільше впливає на фінансову ліквідність компанії.

Про це 22 жовтня 2020 р повідомив керівник держпідприємства Петро Котін, під час заходу на тему : «Ключові напрямки розвитку атомно-промислового комплексу», ініційованого Українською енергетичною асоціацією.

«На фінансову ліквідність Компанії найбільше вплинула величезна – 23 млрд грн – заборгованість перед нею з боку інших учасників енергоринку, а також обмеження через пандемію коронавірусу», - сказав він.

Разом з тим, Котін наголосив, що «Енергоатом» продовжує стабільно генерувати електроенергією, при цьому виконуючи спеціальні обов’язки із забезпечення нею населення (товарне ПСО – ред) за найнижчими цінами (1 коп за кВт-год).

В свою чергу, один з учасників заходу, директор ТОВ «Енерго Збут Транс» ( компанія трейдер та один з найбільших постачальників на ринку е/е – ред) Валерій Ноздрін зазначив, що необхідно відійти від товарного ПСО та перейти до механізму фінансового ПСО : «Адже чинний механізм є напевно одним з найгірших», - сказав він. Він також додав, що «Енергоатом» є одним з найбільших ключових гравців на енергоринку, а все, що відбувається з державною компанією, неабияк впливає на цей ринок.

Для вирішення основних проблем атомної галузі, на думку учасників круглого столу, необхідно: ухвалити стратегічні документи щодо розвитку ядерної галузі, визначивши напрями та заходи для її збереження і розвитку; відновити фінансову ліквідність держпідприємства; внести зміни в законодавство, щоб забезпечити справедливі механізми участі «Енергоатома» на енергоринку.

11:27 / 26 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події