У Верховній Раді зареєстровано законопроект про перенос на три місяці дати запуску нового ринку е/е

Народні депутати, члени комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський та Лев Підлісецький зареєстрували законопроект про перенос на три місяці дати запуску нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019р на 1 жовтня 2019р.

Про це на своїй сторінці Facebook повідомив Олександр Домбровський.

«Ми з колегою Левом Підлісецьким зареєстрували законопроект №10318 про відтермінування запровадження нового ринку електричної енергії на три місяці», - повідомив нардеп.

На його думку, за два роки після ухвалення Закону України "Про ринок електричної енергії" було зроблено величезний обсяг роботи з підготовки до запровадження нової моделі. Однак в умовах, які сьогодні склалися, – відставка уряду, розпуск Верховної Ради та позачергові парламентські вибори, на думку нардепа, ніхто не має права ризикувати інтересами українських громадян та економіки України.

«Ми вважаємо, що трьох місяців буде достатньо для того, щоби провести повноцінне тестування готовності учасників до роботи на новому ринку електричної енергії та проаналізувати фінансові наслідки його запровадження. Після парламентських виборів, формування нової коаліції та уряду ми зможемо повернутися до реального запровадження нової моделі ринку електроенергії», - додав Домбровський.

Крім цього, Домбровський зазначив, що таке рішення, допоможе зменшити ціни на електричну енергію для споживачів та створити ефективну конкуренцію, відповідно до стандартів Третього енергетичного пакету.

«Але для цього потрібно провести глибокий аудит готовності всіх учасників ринку», - уточнив нардеп.

Також для нівелювання негативних цінових тенденцій на новому ринку після його відкриття депутати пропонують надати НКРЕКП відповідні повноваження щодо встановлення граничних цін. Зазначені повноваження пропонується надати як тимчасовий захід на перехідний етап, який триватиме 12 місяців.

На даний момент, текст законопроекту на сайті Верховної Ради відсутній. 

Як повідомляв ExPro, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що перенесення дати запуску нового ринку електроенергії, яким Україна запроваджує європейську конкурентну модель, є недоцільним, тому «Енергоатом» наполягає на вчасному запуску нової моделі.

Крім цього, прес-служба енергохолиднгу ДТЕК повідомила, що холдинг підтримує позицію щодо запуску ринку з 1 липня, як це передбачено нинішнім законодавством, свою позицію група аргументує високим ступенем готовності нормативної бази та інфраструктури.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що ринок необхідно запускати 1 липня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не вбачає ніяких перешкод для запровадження з 1 липня, як це передбачено законодавством, нового ринку електричної енергії.

В свою чергу, голова Ради ОРЕ, голова наглядової ради АТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Сагура пропонує перенести запуск нового ринку до 1 квітня 2020р.

ПрАТ «Укргідроенерго» пропонує перенести дату запуску ринку на 1 жовтня 2019р через необхідність комплексного тестування системи.

Також ряд Операторів систем розподілу повідомили, що не готові до запуску ринку 1 липня 2019р у зв’язку з проблемами ведення погодинного комерційного обліку.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

12:27 / 22 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події