У 2019р технологічні втрати газу в газорозподільній системі України склали 1,5 млрд куб м

Щорічні технологічні втрати газу в розподільних мережах України склали близько 1,5 млрд куб м.

Про це повідомив директор РГК Олег Никоноров в інтерв'ю агентству ICIS.

Діючі потужності газорозподільної системи України становлять понад 100 млрд куб м газу на рік.

Реальний розподіл газу за цією системою в чотири рази нижчий і не перевищує 25 млрд куб м на рік. На цьому тлі щорічна потреба в технологічному газі в 1,5 млрд куб м вже є вагомогою часткою.

У країнах східної Європи цей показник в середньому в 2 рази менший. Основна причина таких показників - це відсутність необхідних інвестицій в реконструкцію газорозподільних систем впродовж останніх 20 років. За даними керівника РГК, в Польщі і Чехії інвестиції в газові мережі становлять 40-50 € в рік на кожного споживача газу. В Україні інвестиції приблизно 1€ на одного споживача в рік.

«Тариф на розподіл газу у нас в три рази менший, ніж в країнах Центральної та Східної Європи», - сказав Олег Ніконоров.

Крім того, впродовж останніх 6 років тариф на розподіл покривав не більше 70% фактичних витрат Операторів ГРМ, що призвело до їхньої хронічної збитковості.

За підсумками 6 років загальні збитки операторів ГРМ, які працюють під брендом РГК, досягли 17,5 млрд грн, а в цілому по Україні ця цифра може досягати 25-26 млрд грн.

Перехід на стимулюючу тарифоутворення дозволить залучити необхідні інвестиції в галузь і підвищити операційну ефективність української газорозподільної системи.

15:29 / 22 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події