У І кв 2020р клієнти «Волиньгазу» з автономним опаленням сплатять за доставку газу на 27% менше

Упродовж січня-березня 2020р мешканці Волинської області, які використовують газ для опалення своїх помешкань, платитимуть за доставку палива майже на 27% менше, ніж у першому кварталі 2019 року.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Волиньгаз Збут».

Такі зміни стали можливими завдяки впровадженню НКРЕКП нової системи оплати послуг з доставки блакитного палива. За розрахунками спеціалістів «Волиньгазу» найвигіднішою нова система оплати буде для домогосподарств, які використовують газ для опалення будинків.

Їх платежі за доставку газу в першому кварталі поточного року зменшаться в середньому на половину.

Наприклад, домогосподарство в місті Луцьку, яке споживає 1481 куб м енергоресурсу на рік, за три місяці сплатить близько 445 грн замість 572 грн за старою системою оплати послуг із газопостачання.

«Основні переваги нової системи оплати за доставку газу – рівномірність платежів та захищеність від сезонних коливань. Взимку, коли споживачі значно збільшують використання палива, платіж за доставку газу залишається незмінним. Тому в опалювальний період фінансове навантаження при сплаті за газ зменшується», - пояснює директор комерційний «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

24 грудня 2019р НКРЕКП затвердила нові тарифи для Оператора ГТС та операторів ГРМ. Таким чином, було завершено анбандлінг на газовому ринку, який тривав в Україні впродовж останніх п’яти років. Інакше кажучи, здійснено остаточне відділення продажу газу від його транспортування. Тепер споживач не прив’язаний до жодного постачальника і має можливість вибору.

У зв’язку з цим з 1 січня 2020р споживачі газу отримали окремі квитанції на оплату його доставки. Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта.

Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня.

Сума кубів газу, спожитих за газовий рік, ділиться на 12 та множиться на затверджений державним регулятором тариф на розподіл (доставку).

17:55 / 19 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події