«Турбоатом» та «Електроважмаш» модернізує гідроагрегати на Кременчуцькій ГЕС за 1,27 млрд грн

АТ «Турбоатом» та «Електроважмаш» підписало 14 березня контракт з ПрАТ «Укргідроенерго» на модернізацію турбін й генераторів Кременчуцької ГЕС на суму 1,27 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні на сайті «Укргідроенерго».

Зокрема зазначено, що в рамках угоди передбачена модернізація турбіни й генератора гідроагрегатів №4 та №5, що дасть можливість збільшити потужність кожного агрегату з 57,2 МВт до 60 МВт та подовжити термін їх експлуатації щонайменше на 40 років.

«Нам необхідно модернізувати енергетику. Нам потрібно зробити так, аби Україна стала енергетично незалежною. Я дуже радий, що саме українські підприємства отримали перемогу на міжнародному тендері і в нас є можливість завантажити потужності заводів «Турбоатом» та «Електроважмаш», – зазначив присутній на церемонії підписання контракту прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Кременчуцька ГЕС, потужністю 639 МВт, має 12 вертикальних поворотно-лопатевих агрегатів, п’ять з яких вже пройшли модернізацію. Гідроагрегати №2 та3 було реконструйовано за власні кошти Укргідроенерго, а гідроагрегати №7,8,9 - за допомогою співфінансування МБРР, ЄБРР та ЄІБ.

Також за словами генерального директора «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, підписання контракту між очолюваною ним компанією, «Турбоатомом» та «Електроважмашем» має надважливе значення, адже дозволить продовжити планомірний процес тотальної реабілітації гідроелектростанцій зусиллями вітчизняних фахівців.

«Згідно з Програмою розвитку «Укргідроенерго» до 2026р, ми повинні збільшити частку гідроенергетики в загальному балансі виробництва електроенергії в країні з 8 до 15%. Для цього ми маємо модернізувати наші фонди. Наші головні партнери – харківські «Укргідроепроект», заводи «Турбоатом» та «Електроважмаш». У ході виконання цієї програми ми плануємо залучити 85 млрд грн. 35 % цієї суми ми витратимо на обладнання, яке виготовляють Турбоатом та Електроважмаш. Звичайно, за ці кошти треба буде поборотися. Цим підприємствам необхідно іти в ногу з часом та модернізувати свої виробничі фонди», - заявив Сирота.

У свою чергу, генеральний директор «Турбоатом» Віктор Суботін зазначив, що у портфелі замовлень підприємства,

«Укргідроенерго» належить левова частка. «Укргідроенерго забезпечило нас контрактами на 6 млрд грн. Увесь Дніпровський каскад – це замовлення нашого партнера, найбільшої гідрогенеруючої компанії країни. У нас сформовано портфель замовлень на найближчі два роки, отже ми маємо можливості для розвитку та підвищення заробітної плати персоналу», - зазначив Суботін.

10:21 / 15 березня, 2019