«Турбоатом» повністю витіснив російські «Силові машини» з поставок турбінного обладнання для «Енергоатому»
АТ «Турбоатом» повністю витіснив російське підприємство-виробника турбінного обладнання «Силові машини» з сегменту постачання комплектуючих частин та обслуговування турбін для енергоблоків АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом».
Про це у відповідь на питання кореспондента ExPro повідомив генеральний директор «Турбоатома» Віктор Суботін під час запуску в роботу другого гідроагрегату Київської ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго», обладнання для якого також виготовляв харківський завод.
«В першу чергу – це титанова лопатка п’ятої ступені (турбіни – ред.), яка користується значним попитом у енергетиків, оскільки вона часто замінюється. Це була та позиція, по якій «Силові машини» диктували «Енергоатому» свої умови. Ми повністю усунули «Силові машини» від впливу на «Енергоатом» та повністю взяли на себе обслуговування всіх українських блоків», - сказав він.
За словами Суботіна, на сьогодні в «Енергоатому» є п’ять блоків потужністю 1000 МВт, які залежали від поставок обладнання, яке до недавнього часу могли виробляти лише «Силові машини».
«Це великий обсяг ринку, який залежав від російського постачальника. Оцінюючи ситуацію приблизно 7-8 років назад, ми разом з «Енергоатомом» прийняли програму імпортозаміщення. «Енергоатом» нам доручив, а ми розробили проект і створили можливість виготовлення деталей та вузлів турбін 1000 МВт російського виробництва», - додав гендиректор.
Як повідомляв ExPro, у лютому 2019р «Енергоатом» і «Турбоатом» в рамках програми імпортозаміщення уклали угоду щодо виготовлення конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Таким чином відбудеться заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металічним заводом (РФ), на сучасне українського виробника «Турбоатом» – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.


