«Турбоатом» повністю витіснив російські «Силові машини» з поставок турбінного обладнання для «Енергоатому»

АТ «Турбоатом» повністю витіснив російське підприємство-виробника турбінного обладнання «Силові машини» з сегменту постачання комплектуючих частин та обслуговування турбін для енергоблоків АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом».

Про це у відповідь на питання кореспондента ExPro повідомив генеральний директор «Турбоатома» Віктор Суботін під час запуску в роботу другого гідроагрегату Київської ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго», обладнання для якого також виготовляв харківський завод.

«В першу чергу – це титанова лопатка п’ятої ступені (турбіни – ред.), яка користується значним попитом у енергетиків, оскільки вона часто замінюється. Це була та позиція, по якій «Силові машини» диктували «Енергоатому» свої умови. Ми повністю усунули «Силові машини» від впливу на «Енергоатом» та повністю взяли на себе обслуговування всіх українських блоків», - сказав він.

За словами Суботіна, на сьогодні в «Енергоатому» є п’ять блоків потужністю 1000 МВт, які залежали від поставок обладнання, яке до недавнього часу могли виробляти лише «Силові машини».

«Це великий обсяг ринку, який залежав від російського постачальника. Оцінюючи ситуацію приблизно 7-8 років назад, ми разом з «Енергоатомом» прийняли програму імпортозаміщення. «Енергоатом» нам доручив, а ми розробили проект і створили можливість виготовлення деталей та вузлів турбін 1000 МВт російського виробництва», - додав гендиректор.

Як повідомляв ExPro, у лютому 2019р «Енергоатом» і «Турбоатом» в рамках програми імпортозаміщення уклали угоду щодо виготовлення конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Таким чином відбудеться заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металічним заводом (РФ), на сучасне українського виробника «Турбоатом» – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.

13:31 / 16 липня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події