Трейдери очікують вихід УГВ з продажем природного газу на аукціонах

Учасники ринку, опитані ExPro, вважають, що після відміни ПСО з 1 серпня АТ «Укргазвидобування» повинно продавати ресурс власного видобутку на прозорих аукціонах задля уникнення схем та махінацій.

«Відкриті та публічні аукціони – єдиний правильний варіант реалізації газу УГВ. При чому лоти повинні бути диверсифіковані у залежності від обсягів, від виду оплати. Крім того потрібно залучати банки, які б надавали гарантії для трейдерів, що не можуть одразу оплатити весь обсяг. Тільки так ми зможемо побудувати власний ринок», - зазначив у коментарі ExPro директор TAS Energy Максим Дмитрук, додавши, що старий непрозорий механізм продажу газу УГВ для НАК «Нафтогаз України» віджив себе і необхідно прозоро перевірити, як формувалася ціна для «Нафтогазу» і чи розраховувався він у повному обсязі. З ним також погоджується директор «Інкоргаз» Ігор Дєлов. 

Разом з тим учасники ринку розійшлися у думках щодо обсягів продажу газу державної компанії. Частина вважає, що вихід УГВ на ринок з великими обсягами газу обвалить ціни, що негативно вплине на трейдерів та українських видобувників. «УГВ повинно продавати газ на біржі. Питання в яких обсягах. Не думаю, що вони одразу вийдуть з великими пропозиціями, бо це може обвалити ринок, а вони в цьому не зацікавлені», - поділився думками директор з комерційних питань ПГНК Андрій Довганюк.

Інший трейдер висловив думку, що УГВ у будь-якому разі повинно продавати весь ресурс на відкритих аукціонах: «Ми повинні формувати ринок. Якщо газу багато, ціни на нього знижуються і можуть бути нижчими, ніж у Європі. Це дозволить експортувати частину ресурсу трейдерам. Якщо газу не вистачає, ціна формуватиметься з прив’язкою до хабу, де газ було придбано та з урахуванням вартості його транспортування до України».

Нагадаємо, раніше директор з комерційних питань УГВ Сергій Федоренко підтвердив, що Група «Нафтогаз» буде продавати газ на вільному ринку через компанії ГПК та «Нафтогаз Трейдинг» . «Група «Нафтогаз» після відкриття ПСО буде пропонувати газ населенню, ТКЕ, промисловості на ринкових умовах за ринковими цінами», - зазначив Сергій Федоренко.

28 травня 2020р НАК «Нафтогаз України» прийняло рішення про укладення з АТ «Укргазвидобування» додаткову угоду до договору купівлі-продажу природного газу від 30.04.2020р № УГВ 4962/52-20 щодо продовження терміну дії договору з 1 червня 2020р по 30 квітня 2021р (включно). Згідно додаткової угоди, УГВ у вказаний період додатково поставить для «Нафтогазу» 8,961 млрд куб м природного газу за ціною 2 841,46 грн/тис куб м (без ПДВ) на загальну суму 30,55 млрд грн (з ПДВ).

16:44 / 10 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події