Теплоелектростанції в ОЕС України отримали 5,1 млрд грн збитків за 2021 р, з яких ДТЕК - 1,2 млрд грн

Теплоелектростанції в Об’єднаній енергетичній системі України отримали 5,1 млрд грн збитків за 5 міс 2021р, з них 1,2 млрд грн припадає на ТЕС ДТЕК

Про це 30 липня повідомив прес-центр компанії ДТЕК

«Через необгрунтовано низькі ціни підприємства теплової генерації систематично працюють в збиток. Тільки в поточному році ТЕС, що працюють в ОЕС України, отримали збитки в розмірі 5,1 млрд грн. За 5 місяців 2021 збитки від виробництва е / е підприємствами ТЕС ДТЕК Енерго вже склали 1,2 млрд грн...», - йдеться у повідомленні компанії.

Крім того, генеруючі підприємства мають непогашений борг перед постачальниками вугілля в 12,4 млрд грн, постачальниками торгово-матеріальних цінностей (ТМЦ) і послуги - 1,4 млрд грн, борги по сплаті податків - 185 млн грн.

За інформацією компанії, таке фінансове становище підприємств теплової генерації не дозволяє закупити паливо для створення необхідних запасів вугілля на опалювальний період, унеможливлює фінансування поточної діяльності підприємств, проведення поточних і капітальних ремонтів, а також призводить до створення заборгованості перед вуглевидобувними підприємствами.

Також до кінця року підприємствам теплової генерації потрібно виконати 17 ремонтів енергоблоків (4 зараз знаходяться в ремонті, 13 планових) на суму близько 1,5 млрд грн.

Всього в цьому році компанія планувала вкласти в ремонтну кампанію 2,4 млрд грн. А тому енергохолдинг ДТЕК закликав Раду з національної безпеки та оборони усунути фактори, що заважають підготовці до опалювального сезону, а саме:

  • необгрунтовано низькі ціни на оптовому ринку електричної енергії (РДН),
  • багатомільярдні борги на балансуючому ринку,
  • нестабільність і дисбаланси, викликані ціновими маніпуляціями трейдерів спекулянтів.

«Все це відбувається в умовах накопичених і до сих пір непогашених боргів НЕК «Укренерго» на балансуючому ринку. Через більш 11,5 млрд грн боргів перед виробниками електроенергії, 2,2 млрд грн - заборгованість перед генераціями ДТЕК Енерго. Крім того, досі невирішеним залишається питання погашення заборгованості ДП «Енергоринок» перед підприємствами теплової генерації ДТЕК Енерго в сумі 6,8 млрд грн», - додають в компанії.

Разом з тим, як повідомляє компанія, видобувні підприємства ДТЕК Енерго також перебувають в критичному становищі. Проте ДТЕК протягом серпня-грудня планує введення 14 лав, що потребують 430 млн грн.

«Але існують ризики несвоєчасного введення їх в експлуатацію через борги перед постачальниками (складають 1,15 млрд грн) та відсутність коштів для закупівлі ТМЦ. У випадку реалізації цих ризиків, втрати видобутку вугілля можуть скласти 0,6 млн тон по майбутніх лавах та 0,8 млн тон по діючих лавах з причин аварійності», - додають в компанії.

21:26 / 30 липня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події