ТЕЦ отримали 1 млрд грн збитків через низькі ціни на ринку електроенергії – асоціація

Теплоелектроцентралі України протягом роботи в період опалювального сезону 2019-2020рр отримали 1 млрд грн сукупного збитку, зокрема, через продаж електроенергії за низькими цінами, які не перевищують собівартість їх генерації і відсутність механізму компенсації.

Про це в коментарі в соціальній мережі Facebook повідомила голова асоціації «Укртеплоелектроцентраль» Олена Кондратенко.

«За опалювальний період збитки ТЕЦ складають 1 млрд грн», - написала вона.

Також Кондратенко зазначила, що владні органи досі не прийняли законодавчих актів, які б визначали механізм компенсації для ТЕЦ різниці між собівартістю виробництва однієї кіловат-години та ринковою ціною (середньозваженою ціною на ринку «на добу наперед»), яка нижче собівартості.

«Порядок щодо компенсації не прийнято», - додала голова асоціації.

Як повідомляло агентство ExPro, на початку жовтня 2019р екс-міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель пропонував парламентському комітету з питань енергетики та ЖКП розглянути законопроект, який передбачав би розширення механізму ПСО на ринку електроенергії та зобов’язав ДП «Гарантований покупець» купувати обсяги електроенергії, яку виробляють державні ТЕЦ.

В кінці січня Мінекоенерго опублікувало проект урядової постанови, якою пропонувалося запровадити ПСО для ТЕЦ, але в результаті ця пропозиція залишилася не реалізованою.

В середині лютого Краматорська ТЕЦ повідомила про збитки у розмірі 79,3 млн грн, які підприємство отримало від продажу електроенергії у жовтні-грудні 2019р.

Довідка ExPro, асоціація «Укртеплоелектроцентраль» об’єднує 16 ТЕЦ в різних містах України та 4 підрядні організації.

11:32 / 8 квітня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події