Суд зобов’язав НКРЕКП компенсувати «Дніпропетровськгазу» 1 млрд грн

Суд постановив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  має компенсувати АТ «Дніпропетровськгаз» збитки в розмірі 1,038 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії «Дніпропетровськгаз».

24 квітня «Дніпропетровськгаз» виграла суд проти Регулятора. Шостий апеляційний адміністративний суд зобов’язав НКРЕКП компенсувати АТ «Дніпропетровськгаз» 1,038 млрд грн. збитків і встановити економічно обґрунтований тариф.

Строки виконання даного рішення вже минули. НКРЕКП продовжує уникати перегляду збиткового тарифу. До повного виконання цього судового рішення НКРЕКП АТ «Дніпропетровськгаз» не взмозі розрахуватися по своїм зобов’язанням перед НАК «Нафтогаз України» та іншими контрагентами.

Криза неплатежів викликана тим, що діючий тариф на розподіл газу не покриває всіх обґрунтованих витрат підприємства. «Дніпропетровськгаз» ввзажає, що рішення суду, винесене на користь компанії є доказом того, що НКРЕКП впродовж років здійснювало дискримінаційну тарифну політику по відношенню до газорозподільних компаній.

Зокрема, Регулятор не врахував в тарифі необхідні обсяги газу для виробничо-технологічних витрат та встановив занижену вартість цього газу.

Зволікання НКРЕКП з встановленням беззбиткових тарифів для АТ «Дніпропетровськгаз» ускладнює діяльність компанії і ставить під загрозу стабільність газопостачання в Дніпропетровській області.

Через те, що підприємство не може вчасно і в повному обсязі розраховуватись з контрагентами зараз рахунки АТ «Дніпропетровськгаз» заблоковані.

В повідомленні зазначається, кщо діяльність «Дніпропетровськгазу» не буде розблокована найближчим часом, компанія не зможе гарантувати безпечність та безперебійність газопостачання в області, де створюється більше 10% українського ВВП.

13:33 / 24 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події