Суд відмовив «Укренерго» у позові до ДТЕК про сплату 426 млн грн тарифу на передачу при експорті е/е

Господарський суд Львівської області відмовив НЕК «Укренерго» у задоволенні позову до «ДТЕК Західенерго» про стягнення 425,8 млн грн за послуги з передачі електроенергії при її експорті до країн ЄС. Відповідне рішення суду від 17.08.2020р було опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень.

«В задоволенні позову відмовити повністю», - йдеться у рішенні суду.

В цьому рішенні вказано, що «Укренерго» наполягало на сплаті тарифу на передачу при експорті (та імпорті), оскільки системний оператор забезпечує фізичне транспортування електроенергії, відтак здійснення експорту без участі системи передачі – неможливе. Крім того, сплата тарифу на передачу при зовнішньо торгівельних операціях передбачена постановами НКРЕКП.

Представники ДТЕК зазначали, що плата за передачу при експорті рівнозначна накладанню мита. Також вони посилалися на позицію Секретаріату Енергетичного співтовариства, який зазначив, що тариф на передачу не відповідає ст. 41 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

«Встановлення оплати за надання послуг з передачі при здійсненні операцій з експорту електричної енергії не передбачено договором, і в будь якому випадку є додатковим митом», - наводиться позиція Енергоспівтовариства у рішенні суду.

За даними суду, «Укренерго» вимагало сплати 435,9 млн грн тарифу на передачу за період березень-травень 2020р, проте ДТЕК сплатив лише 10 млн грн.

14:03 / 15 вересня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події