Суд скасував постанову НКРЕКП про накладання штрафу 1,7 млн грн на «ДТЕК Східенерго»

Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував постанову НКРЕКП № 395 від 10 березня 2021р про накладання штрафу у розмірі 1,7 млн грн на ТОВ «ДТЕК Східенерго» за незабезпечення ТЕС належними запасами вугіллям у зимовий період.

Відповідне рішення суду від 14 липня опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

«Визнати протиправною та скасувати Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2021 № 395 «Про накладення штрафу на ТОВ «ДТЕК Східенерго» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії», - вирішив суд.

«Позивачем було забезпечено наявність гарантованого запасу вугілля станом на кінець листопада - початок грудня 2020 року, тобто до моменту стрімкого збільшення споживання і зміни прогнозного балансу на грудень 2020 року рівень запасів вугілля відповідав редакції прогнозного балансу, що діяв на момент початку ОЗП 2020/2021, та значно перевищував вимоги щодо гарантованих запасів, що підтверджується висновками готовності до ОЗП, складеними Держенергонаглядом та даними про запаси вугілля», - зазначено в рішенні.

Також в рішенні зазначено, що суд погоджується із твердженнями генеруючої компанії, що спрацювання складів вугілля в сторону зменшення прямо пропорційно залежить від збільшення виробництва електричної енергії, що відбулось не з власної ініціативи компанії, а у зв`язку із зміною прогнозного балансу Міненерго та наданням від НЕК «Укренерго» диспетчерських команд на збільшення виробництва електричної енергії.

«Судом установлено, що відповідач застосував до позивача санкцію у вигляді штрафу, при цьому максимально можливого, за правопорушення, яке допущено позивачем без його вини, тобто відповідне рішення є необґрунтоване та не розсудливе», - йдеться в рішенні суду, в якому також зазначено, що НКРЕКП застосувала більш м’які санкції, що, на думку суду, не відповідає принципам рівності та недискримінаційності, адже до інших компаній були застосовані менші штрафи.

Також, суд вирішив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань НКРЕКП судовий збір у розмірі 22,7 тис грн.

Як повідомляло ExPro, НКРЕКП 10 березня 2021р вирішила застосувати штрафні санкції щодо ряду компаній, зокрема, «ДТЕК Східенерго» за незабезпечення ТЕС необхідними резервами палива у зимовий період. Зокрема, максимальні санкції були застосовані до генеруючих компаній групи ДТЕК, а «Центренерго» було оштрафовано на 170 тис грн, до «Донбасенерго» було застосовано застереження.

Більше про судову практику українських компаній електроенергетики можна дізнатись за підпискою на EXPRO Electricity Weekly

09:58 / 22 липня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події