Суд Люксембургу привів до виконання рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому»

Суд Люксембургу привів до виконання рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з ПАТ «Газпром», повідомляється в квартальному звіті «Газпрому».

Як повідомляв ExPro, НАК «Нафтогаз України» в лютому направила повідомлення за адресами люксембургських відділень найбільших банків і Gaz Capital SA повідомлення про арешт будь-якого боргу і активів «Газпрому» в Люксембурзі. 15 березня 2019 р «Газпром» звернувся в суд Люксембурга с заявою про оспорювання арешту и вступу в процес.

«Слухання по справі склалося в червні 2019р. 8 лютого 2019р люксембургский суд відхилив клопотання «Газпрому». «Газпром» опрацьовує наступні кроки з захисту своїх інтересів», - повідомляє російська компанія.

«У травні 2019р «Газпром» стало відомо про винесення судом Люксембургу рішення про визнання й виконання арбітражного рішення у справі по транзиту. 24 травня 2019р «Газпром» подав апеляцію про відміну цього рішення. Дата слухань та дата закінчення звітного кварталу ще не з’ясована», - також відмічена у звіті.

Зазначимо, що раніше «Газпром» проводить роботу над новою програмою єврооблігацій з SPV у Великобританії. Високий суд Англії та Уельсу в березні призупинив слідство у справі рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018р на території Англії та Уельсу між «Газпромом» та «Нафтогазом» в рамках контракту на транзит газу до закінчення слідства в апеляційній інстанції.

Довідка ExPro: Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу» $4,63 млрд грн за недопоставку газу для транзиту. Враховуючи, що раніше суд підтвердив борг української сторони за поставки газу на $2,018 млрд, за результатами арбітражних спорів на поставку і транзит «Газпром» зобов’язаний виплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд. В свою чергу «Газпром» підтвердив, що повинен виплатити «Нафтогазу» за рішенням арбітражу $2,56 млрд грн, проте подав апеляцію та заявив про початок процедури розриву контрактів на поставку і транзит газу.

17:46 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події