США та Німеччина випустили спільну заяву по «Північному потоку – 2» та підтримці України

США спільно з Німеччиною випустили заяву за підсумками перемовин президента Джо Байдена та канцлерки Ангели Меркель щодо «Північного потоку – 2» та підтримки України. Німеччина зобов’язується реагувати (зокрема, обмежувати поставки російського газу) у випадку використання енергії, як зброї зі сторони Росії, насамперед проти України.

За замовчуванням визнається добудова «Північного потоку – 2» найближчим часом та усуваються перешкоди для його успішного запуску. Жодних нових обмежень стосовно запуску газопроводу не передбачається.

Разом з тим, країни будуть домагатися продовження транзиту російського газу через територію України і після 2024р (закінчення діючого контракту на транзит). Німеччина зобов’язується використовувати всі наявні важелі впливу, як особисті, так і через ЄС, для продовження контракту на транзит газу на 10 років. Для цього країна призначить спеціального посланника.

Враховуючи важливість досягнення країнами кліматичної нейтральності, Німеччина та США також об’єднаються у допомозі Україні для енергетичного переходу. Німеччина зобов’язується створити «Зелений фонд» для енергетики України. Очікується, що країни сприятимуть залученню інвестицій у Зелений фонд України на $1 млрд, у тому числі від приватного сектору. Німеччина внесе початкову суму у розмірі щонайменше $175 млн і працюватиме над своїми зобов’язаннями.

Фонд сприятиме використанню відновлюваної енергетики, виробленню водню, підвищенню енергоефективності, прискоренню переходу від вугілля та досягненню вуглецевої нейтральності. США планує підтримати ініціативу за допомогою технічної допомоги.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що Україна відповідно до ст. 274 Угоди про асоціацію, офіційно ініціює консультації з Європейською комісією та Німеччиною щодо «Північного потоку – 2», що загрожує безпеці України та порушує принцип диверсифікації енергетичного союзу ЄС.

Також МЗС України та Польщі випустили спільну заяву, у якій зазначили, що країни продовжать протистояти газопроводу «Північний потік – 2».

Німецькі ЗМІ виступили з критикою підписаної угоди. «Меркель вкінці свого правління зробила подарунок Путіну, досягнувши компромісу з США по реалізації «Північного потоку – 2», - зазначає die Welt.

10:54 / 22 липня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події