Спецдозвіл «Аркони» на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища визнано недійсним на користь«Укрнафти»

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позовні вимоги ПАТ «Укрнафта» у справі щодо Свистунківсько-Червонолуцького газоносного родовища. Відповідне рішення по справі яка розглядалась з жовтня 2019р було винесено судом 1 липня 2020р, про що повідомляє пресслужба компанії.

За повідомленням судовим рішення було:

  • скасовано протокольне рішення Державної служби геології та надр України від 22.11.16 р. про введення в дію протоколу ДКЗ, яким протиправно було об’єднано Свистунківске та Червонолуцьке родовища та допущено повторну оцінку ТОВ «Аркона Газ-Енергія» запасів Червонолуцького родовища після проведеного державного затвердження запасів на цьому родовищі ПАТ «Укрнафта» у 2010 році;
  • скасовано наказ Держгеонадр №217 від 15.05.2017 року щодо надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» на 20 років спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у т.ч. ДПР з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка) Свистунківсько-Червонолуцького родовища;
  • визнано недійсним спеціальний дозвіл № 4830 від 18.05.2017 року, виданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія» на геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка) Свистунківсько-Червонолуцького родовища. 

В «Укрнафті» оптимістично оцінюють подальшу судову перспективу цієї справи, адже в ній поєднуються як приватний, так і публічний інтерес щодо відновлення порушених майнових прав Держави на отримання справедливої грошової компенсації за незаконно відчужений спеціальний дозвіл на користування надрами. Також в компанії сподіваються на активізацію НАБУ і іншими компетентними органами розслідувань щодо незаконної видачі посадовцями Держгеонадра спеціального дозволу ТОВ «Аркона Газ-Енергія», чим було завдано істотної майнової шкоди інтересам Держави.

Крім того «Укрнафта» вкотре закликає менеджерів та акціонерів публічної компанії Regal Petroleum plc, якою за 8,6 млн доларів було придбано ТОВ «Аркона Газ-Енергія», утриматися від подальшої реалізації угоди з купівлі-продажу 100% статутного капіталу цього товариства, адже його єдиний цінний актив (спецдозвіл на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького родовища) було визнано недійсним в судовому порядку.

Довідка ExPro:

«Укрнафта» володіла спецдозволом на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоносного родовища з 2004 по 2014 роки. У подальшому компанія здійснила всі дії для пролонгації спецдозволу та мала намір отримати спецдозвіл на видобуток як надрокористувач, що підготував відповідне родовище для промислової розробки. Але спецдозвіл без публічного конкурсу, за безцінь, в порушення процедур встановлених законом був наданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яке ЗМІ пов’язують з інтересами колишнього Президента України.

11:13 / 3 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події