Спеціалізована антикорупційна прокуратура вдруге закрила справу «Роттердам+»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України вдруге закрила справу щодо методики формування оптової ринкової ціни на електроенергію, яка включала вартість вугілля за міжнародним котируванням (формула «Роттердам+»), у старому ринку е/е. Про це 21 січня повідомив прес-центр Національного антикорупційного бюро у Telegram-каналі.

«Прокурор САП Пономаренко вдруге закрив справу «Роттердам+», - йдеться у повідомленні. Також прес-центр НАБУ повідомив, що бюро планує оскаржити дане рішення.

Як повідомляло агентство ExPro, на початку серпня 2019р НАБУ повідомило 6 особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам е/е було завдано збитків на суму близько 18,8 млрд грн. НАБУ підозрювало екс-голову НКРЕКП – Дмитра Вовка; екс-директора ДП «Оператор ринку» Володимира Євдокімова (на момент запровадження «Роттердам+» - член НКРЕКП); начальника управління енергоринку НКРЕКП); заступника комерційного директора однієї з приватних компаній теплової генерації України та інших.

В кінці вересня 2020р Вищий антикорупційний суд підтвердив обґрунтованість рішення САП про закриття справи за формулою «Роттердам+». 18 листопада 2020р НАБУ повідомило про відновлення розслідування.

Довідка агентства ExPro, на початку березня 2016р НКРЕКП затвердила новий порядок формування оптової ринкової ціни, де було введено формулу «Роттердам+». Відповідно до неї, ціна вугілля в тарифі на електроенергію, яка вироблялась на ТЕС формувалася на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах торгового базису «АРА» – Амстердам, Роттердам, Антверпен). НКРЕКП обґрунтовувала доцільність застосування формули тим, що це допоможе усунути ручне регулювання цін, зробить привабливим імпорт вугілля та дозволить накопичити достатню його кількість при відсутності поставок з тимчасово окупованих територій Донбасу.

11:47 / 22 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події