«Сокар Україна» та «Центральна газопостачальна компанія» відсторонені від торгів на УЕБ

Після вчорашніх торгів природним газом на ТБ «Українська енергетична біржа» дві компанії було відсторонено від подальшої участі в торгах на біржі на 60 днів, цими компаніями стали ТОВ «ТД «Сокар Україна» та ТОВ «Центральна газопостачальна компанія». Про це повідомляє прес-служба ТБ «УЕБ».

Під час торгової сесії з продажу природного газу ТОВ «ГПК Нафтогаз Трейдинг», адміністратор біржі виявив, що два учасники торгів здійснювали узгоджені дії щодо почергового підвищення ціни по одному з лотів. В результаті таких дій покупців, ціна природного газу могла зрости 34,8% від стартової, тому біржа призупинила торги.

Після внутрішньої перевірки, було встановлено, що дії покупців дійсно носили характер умисних дій з метою маніпулювання ринком та дискредитації біржових торгів. У зв’язку з цим біржою застосовані наступні санкції щодо виявлених порушників – відсторонення від усіх торгів на ТБ «УЕБ» строком на 60 днів та накладення штрафу.

"На ринках непоодинокі ситуації, коли учасники намагаються грати не зовсім чесно. Але слід пам’ятати, що біржа – це прозорий організований ринок, який діє по єдиним правилам, які зобов’язалися виконувати його учасники, коли проходили акредитацію на біржі. Не важливо це маленька фірма, чи світовий трейдер – правила одні для всіх. УЕБ – це джерело ринкових цін і відповідно до Постанови КМУ № 485 котирування УЕБ враховуються при визначенні ціни газу для населення, тому ми будемо діяти максимально жорстко. Більше того, запровадимо додаткові обмежуючі заходи, в т. ч. і щодо підвищення рівня гарантійного внеску, щоб такі випадки виключити взагалі. Нехай це буде перше і останнє попередження для компаній щодо яких ми застосовуємо санкції і уроком для решти учасників" – прокоментував ситуацію голова біржового комітету ТБ «УЕБ» Олексій Дубовський.

У результаті вчорашніх торгів «Нафтогаз Трейдинг» все ж змогла реалізувати 2 млн куб м ресурсу вересня по середньозваженій ціні 5 571,98 грн/тис куб м та 200 тис куб м ресурсу серпня по 5 559,24 грн/тис куб м.

11:58 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події